w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 146
Wszystkich postów: 904442
Wszystkich tematów: 127562

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6654 dni

Windows 10 DPI Fix 2.1


Windows 10 DPI Fix – miniaturowy program dedykowany użytkownikom Windowsa 10, którzy doświadczyli problemu niewyraźnych czcionek w oknach dialogowych, po zwiększeniu skalowania DPI w ustawieniach monitora. Jak sugeruje producent, podobne zjawisko może dotknąć w szczególności osoby, które korzystają z monitora o rozdzielczości co najmniej fullHD, jednak wykorzystują niższe ustawienie. Ponieważ w Windowsie 10 zastosowano inny mechanizm skalowania czcionek, niż w poprzednich edycjach systemu (gdzie efekt niewyraźnych napisów nie występował), tutaj może mieć to miejsce, a zadaniem opisywanego programu jest zniwelowanie tego zjawiska, poprzez zmianę sposobu skalowania.

Co ważne, aplikacja jest bardzo prosta w użyciu, również dla osób z niewielkim doświadczeniem. Po uruchomieniu wyświetlane jest niewielkie okienko, w którym mamy możliwość wybrania rodzaju skalowania – standardowego dla systemu Windows 10, bądź symulacji rozwiązania z poprzedniego systemu operacyjnego (to ustawienie rozwiązuje wspomniany wcześniej problem). Na tym etapie mamy opcję wybrania rozmiaru skalowania. Domyślnie wyświetlane są tylko standardowe wartości, czyli wielokrotności liczby 5. Zaznaczając okienko poniżej, zyskujemy dostęp do „nietypowych” wartości skalowania, wówczas możemy je korygować „co jeden”.

Skalowanie przekłada się na wielkość napisów w oknach dialogowych w systemie. To rozwiązanie niezbędne dla zachowania wygody czytania tekstów, w sytuacji gdy na stosunkowo małym monitorze, korzystamy z bardzo wysokiej rozdzielczości. Przykładem mogą być rozdzielczości rzędu fullHD i większe, wyświetlane na ekranach komputerów przenośnych.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Windows 10 DPI FixWindows 10 DPI Fix 2.1
Wersja stabilna
1.08 MB | 2015-11-09

Ilość pobrań: 1035 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (0)
Windows 10 DPI Fix