w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 184
Wszystkich postów: 904458
Wszystkich tematów: 127570

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6670 dni
pl

W10Privacy 3.7.0.4


W10Privacy to jeden z bardziej rozbudowanych programów do zarządzania ustawieniami (głównie prywatności) w systemie Windows 10. Kategorie, jakie są tu poruszane to prywatność, telemetria, wyszukiwanie, sieć, eksplorator, usługi, przeglądarka Edge, OneDrive, zadania, dodatki, zapora ogniowa, aplikacje działające w tle, programy użytkownika i aplikacje systemowe. Pod każdą z tych kategorii kryje się co najmniej kilka ustawień, których zmiana pozwala realnie wpłynąć na ingerencję systemu w prywatność użytkownika.

Choć kolejność wykonywania działań w programu nie ma żadnego znaczenia, rozpoczęcie ustawień od dość ogólnych zakładek dotyczących prywatności i telemetrii wydaje się dobrym posunięciem, ponieważ są to generalne ustawienia, które wpłyną na sposób działania całego systemu. W następnej kolejności warto zagłębić się na przykład w szczegóły dotyczące OneDrive czy też przeglądarki Edge (o ile z niej korzystamy). Na liście wyświetlanych opcji w każdej z zakładek, różnymi kolorami zaznaczono stopień „polecenia” danego ustawienia. Zielony oznacza ustawienia, które zdecydowanie warto edytować, czerwony takie, które są ryzykowne, natomiast żółty kolor jest pośredni pomiędzy dwoma poprzednimi.

Ostateczne wprowadzenie ustawień w życie wprowadza się do zaznaczenia interesujących nas opcji w dowolnych zakładkach, a na końcu zatwierdzenia zmian przyciskiem „Set changed settings” w dolnej części interfejsu. W ustawieniach nie znajdziemy wielu opcji, ale warto do nich zajrzeć dla samej aktywacji automatycznego sprawdzania aktualizacji (domyślnie jest to wyłączona opcja).

Uwaga!
• Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.
• Aplikacja uruchamia się stosunkowo długo, nie informując użytkownika o postępie ładowania.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (25 głosów)

Strefa Download programu
W10PrivacyW10Privacy 3.7.0.4
Wersja stabilna
2.34 MB | 2021-01-27

Ilość pobrań: 2170 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
W10Privacy