w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 495
Wszystkich postów: 962338
Wszystkich tematów: 166757

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7785 dni

LaunchBox 13.14


LaunchBox to launcher (program uruchamiający) dla gier, który połączony jest z dość rozbudowanym menadżerem, w którym możemy uzupełniać szczegółowe informacje odnośnie posiadanych przez nas tytułów, oceniać je oraz segregować w zależności od wielu kryteriów. Pozwala to stworzyć bardzo czytelną bibliotekę gier, którymi dysponujemy, by z jednego miejsca wygodnie je uruchamiać i opiniować. Tworzona kolekcja nie musi dotyczyć tylko gier komputerowych; z powodzeniem dodawać można do niej również tytuły konsolowe.

Aby skorzystać z programu, po uruchomieniu należy wybrać przycisk „Add” w dolnej części, który pozwoli nam dodać nowy tytuł do kolekcji. Naszym oczom ukaże się czytelny kreator podzielony na wiele zakładek, w którym uzupełniać można wszelkie informacje o wybranej grze. Niezbędne jest natomiast podanie tytułu, jak również ścieżki do aplikacji (jeśli chcemy korzystać z programu jak z launchera). Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wbudowany moduł importujący informacje o grach z internetowych baz danych. Pozwala to, po wpisaniu tytułu gry i wybraniu odpowiedniej wersji z listy, automatycznie dopasować dodatkowe informacje, by nie musieć ich wpisywać ręcznie (np. dane wydawcy). Opcja ta jest również szczególnie przydatna w przypadku pobierania dodatkowych grafik. Prócz okładki gry automatycznie najczęściej pobierane są także dodatkowe zdjęcia promocyjne w wysokiej rozdzielczości, które następnie wyświetlane są w tle naszej biblioteki. Podnosi to znacznie atrakcyjność interfejsu, w porównaniu do jednolitej tekstury, która wypełnia tło w przypadku braku dodatkowych grafik.

W ustawieniach programu znaleźć można kilka ciekawych opcji związanych z zachowaniem launchera czy emulatorów. Warto zwrócić uwagę, iż opisywana, darmowa wersja programu oferuje znakomitą większość funkcjonalności edycji płatnej. Pełna licencja rozszerza możliwości w zasadzie jedynie w zakresie konfiguracji wizualnej interfejsu; warto więc poważnie zastanowić się, czy jest warta wydatku.

Uwaga!
Link do pobrania dostaniemy na naszą pocztę po podaniu adresu mailowego na stronie producenta programu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
LaunchBoxLaunchBox 13.14
Wersja stabilna
371 MB | 2024-05-18

Ilość pobrań: 1177 | W tym miesiącu: 22 | W poprzednim miesiącu: 24

Komentarze (0)
LaunchBox