w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 197
Wszystkich postów: 904406
Wszystkich tematów: 127559

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6607 dni

PC Tasks Optimizer 1.2.326


PC Tasks Optimizer - program do tytułowej optymalizacji zaplanowanych zadań systemowych, kierowany przede wszystkim do mniej doświadczonych użytkowników. Oferuje możliwość kontrolowania kilkudziesięciu aspektów działania zaplanowanych zadań w Windows, jednak sama obsługa sprowadza się tylko do wybrania elementów, które chcemy „ulepszyć, zoptymalizować”, a następnie uruchamiamy ten proces, co skutkuje automatycznym przeprowadzeniem odpowiednich operacji. Naturalnie nie jest to idealne rozwiązanie dla osób chcących w maksymalnym stopniu samodzielnie zajmować się każdym szczegółem ustawień, ale tak jak zostało wspomniane na wstępie, celem twórców było dostarczenie aplikacji sprzyjającej przede wszystkim osobom o małym doświadczeniu przy pracy z komputerem oraz jego konfigurowaniu.

Rzeczywiście w praktyce nie jest wymagana jakakolwiek specjalistyczna wiedza. Po uruchomieniu aplikacji, na ekranie w formie rozwijanej listy kilku poziomów, wyświetlane są „tematy”, które mogą zostać zoptymalizowane w systemie. Zadanie użytkownika polega na tym etapie tylko i wyłączeni na zaznaczeniu opcji, które go interesują, np. „Nie chcę, aby Windows automatycznie defragmentował dyski” lub „Nie będę podłączać urządzeń przez Bluetooth”, co w efekcie poskutkuje odpowiednio dezaktywacją harmonogramu dla automatycznie wykonywanych defragmentacji dysków oraz wyłączeniem procesu skanującego podłączanie nowych urządzeń bezprzewodowych.

Naturalnie wszystkie te zmiany wprowadzane są dopiero po ich zatwierdzeniu, czyli wybraniu przycisku „Optimize Tasks”. Tego typu optymalizacja powinna pozytywnie wpłynąć na ogólną sprawność działania komputera. Będzie to szczególnie zauważalne w przypadku starszego sprzętu.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.5.2 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PC Tasks OptimizerPC Tasks Optimizer 1.2.326
Wersja stabilna
4.67 MB | 2016-08-25

Ilość pobrań: 64 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
PC Tasks Optimizer