w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 187
Wszystkich postów: 904400
Wszystkich tematów: 127555

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6601 dni

altspc 4.15


altspc – prosty dodatek do systemu operacyjnego, który pozwala kontrolować rozmiar okien aplikacji przy użyciu skrótu klawiaturowego i kilku opcji wybieranych myszą. Mowa tu na przykład o rozciąganiu aktywnego okna na szerokość lub wysokość ekranu, ustawianie go na środku czy też inne podobne operacje. Aplikacja po zainstalowaniu na tyle integruje się z systemem operacyjnym, że w praktyce nie jesteśmy w stanie zauważyć jej aktywności: po prostu działa w tle, nie informując o tym nawet na pasku zadań.

Aby skorzystać z możliwości, jakie udostępnia, należy podstępować według instrukcji na stronie producenta, a więc w najprostszym przypadku wybrać kombinację przycisków na klawiaturze ALT oraz SPACJA, co wyświetli nam na ekranie okienko z dodatkowymi opcjami. Następnie przy pomocy myszy (lub klawiszy przyporządkowanych każdej z opcji), możemy wybrać interesujące nas działanie. Zostanie ono zastosowane do aktywnego w danym momencie okienka (producenta zaleca więc uprzednie wybranie odpowiedniego okna przy użyciu systemowej kombinacji ALT oraz TAB).

Warto dodać, iż program ma również zastosowanie w rozwiązaniach wielomonitorowych. Ułatwi rozmieszczanie i przenoszenie okien z aplikacjami pomiędzy kolejnymi pulpitami. W tej sytuacji również całą operację można przeprowadzić wykorzystując wyłącznie klawiaturę lub wspomóc się myszą podczas wybierania opcji z menu. W przypadku ewentualnych trudności z umiejscowieniem okien w narożnikach ekranu, producent zaleca skontrolowanie ustawień Ułatwień Dostępu w Windowsie, które mogą temu zapobiegać (klawisz Windows + U).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (6 głosów)

Strefa Download programu
altspcaltspc 4.15
Wersja stabilna
0.44 MB | 2015-11-09

Ilość pobrań: 32 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
altspc