w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 188
Wszystkich postów: 904442
Wszystkich tematów: 127562

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6653 dni

Xvirus Startup Optimizer 1.4


Xvirus Startup Optimizer – miniaturowy program do obliczania czasu uruchamiania komputera i jego automatycznej optymalizacji. Jest to aplikacja kierowana w szczególności do osób bez zaawansowanej wiedzy, bowiem jej obsługa sprowadza się do użycia dosłownie jednego przycisku. Wystarczy więc odczucie, że nasz komputer zbyt długo się uruchamia i poświęcenie krótkiej chwili, by dać programowi szansę zadziałania. Choć producent oficjalnie nie informuje w jaki sposób aplikacja decyduje o tym, jakie procesy przy starcie wyłączyć, warto mieć na uwadze, iż z uwagi na brak jakiejkolwiek kontroli przez użytkownika, nieumyślnie może zostać anulowane uruchamianie istotnej dla nas aplikacji (podczas naszych testów program usunął z autostartu klienta poczty).

Nie zapominajmy jednak, iż program kierowany jest dla najmniej wymagających, którzy chcą po prostu przyśpieszyć czas uruchamiania swojego komputera. Zbyt długie ładowanie systemu najczęściej spowodowane jest właśnie nagromadzonymi przez długi czas aplikacjami w autostarcie, z których część nie jest niezbędna do działania (np. programy stale monitorujące aktualizację niektórych narzędzi czy sterowników). To, że adresatem jest użytkownik bez większego doświadczenia widać również na etapie samego przygotowywania programu do pracy – nie jest tu wymagana instalacja, a jedynie uruchomienie, które swoją drogą (dzięki niedużej funkcjonalności), zajmuje dosłownie sekundę i nie nadwyręża systemowych zasobów.

Warto dodać, iż program gwarantuje swoją skuteczność na daną chwilę, w której go uruchomimy. W praktyce oznacza to, że jeśli po użyciu opisywanej aplikacji będziemy ponownie korzystać z komputera dłuższy czas, naturalnym jest, iż wkrótce ponownie będzie on mógł wymagać optymalizacji. Wówczas wystarczy ponowne skorzystanie z programu.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Xvirus Startup OptimizerXvirus Startup Optimizer 1.4
Wersja stabilna
0.76 MB | 2015-10-29

Ilość pobrań: 116 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Xvirus Startup Optimizer