w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 164
Wszystkich postów: 904442
Wszystkich tematów: 127562

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6654 dni

Alternate Directory 4.050


Alternate Directory – program do automatycznego usuwania zbędnych plików z całych partycji lub wybranych folderów. Zajmuje się plikami, które nie są niezbędne do dalszej pracy komputera, ale niepotrzebnie zajmują cenne miejsce na dysku. Brane są pod uwagę między innymi rozszerzenia *.BAK, *.LOG, *.TMP, *.DSK, THUMBS.DB i wiele innych. Co ważne, samodzielnie możemy modyfikować ich listę, a podczas samego wyszukiwania plików na całych partycjach, ominąć także wybrane katalogi, niezależnie od typu znajdujących się w nich plików.

Obsługa programu jest bardzo prosta. W pierwszym kroku należy wybrać, jakim obszarem chcemy się zająć: wybraną partycją, wszystkimi dyskami naraz, czy jedynie konkretnym katalogiem. Następnie konieczne będzie przeprowadzenie analizy, której wynikiem jest informacja o liczbie plików przygotowanych do usunięcia (zgodnie ze wspomnianą wcześniej listą analizowanych rozszerzeń) oraz prezentacją ilości zaoszczędzonego w ten sposób miejsca (również w formie graficznej na wykresie). To teoretycznie czytelna forma, ale w praktyce, podczas naszych testów, zajętość plików do usunięcia w porównaniu z dzisiejszymi pojemnościami dysków/ liczbie przechowywanych plików była tak niewielka, iż docelową korzyść na wykresie kołowym było dość trudno dojrzeć. Z pewnością natomiast sprawdzi się to, jeśli aplikacja wyszuka naprawdę wiele plików-śmieci w stosunku do całej liczby dokumentów na przykład w wybranym katalogu.

Kiedy analiza jest zakończona, usuwanie plików uruchamiamy kolejnym przyciskiem. Domyślnie przed skasowaniem każdego kolejnego dokumentu, program pyta użytkownika (podając dokładną ścieżkę analizowanego pliku), czy na pewno chce go usunąć. To oczywiście bezpieczne rozwiązanie, ale bardzo czasochłonne. Na szczęście komunikat pozwala również zaakceptować usuwanie wszystkich plików jednocześnie („Yes to all”).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (7 głosów)

Strefa Download programu
Alternate DirectoryAlternate Directory 4.050
Wersja stabilna
0.58 MB | 2021-03-29

Ilość pobrań: 406 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
Alternate Directory