w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 183
Wszystkich postów: 904442
Wszystkich tematów: 127562

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6653 dni

Portable Update 2.5.1


Portable Update to program pomagający zaktualizować system Windows, który nie ma dostępu do Internetu (i nie może tym samym samodzielnie pobierać aktualizacji z wykorzystaniem usługi Windows Update). To bardzo ciekawa propozycja, która może znaleźć szerokie zastosowanie w przypadkach, kiedy (na przykład dla bezpieczeństwa), celowo jeden z naszych komputerów domowych nie jest podłączony do Sieci i trzymamy na nim najważniejsze dokumenty. Z takim odseparowaniem środowiska pracy często można się również spotkać w wielu firmach (i oczywiście tam także tego typu aplikacja spisywałaby się znakomicie), jednak darmowa licencja pozwala jedynie na wykorzystanie niekomercyjne.

Zasada działania programu opiera się tutaj na wyszukiwaniu odpowiednich aktualizacji dla systemu, a następnie „wirtualnym” ich zapisaniu w pamięci cache. Ponieważ aplikacja nie wymaga do pracy instalacji, wygodnie będzie korzystać z niej bezpośrednio z jakiegoś nośnika pamięci przenośnej, np. pendrive’a. Wówczas, po odpowiedniej konfiguracji, wybrane aktualizacje będą zapisywane bezpośrednio na pamięci przenośnej, by później, po podłączeniu pendrive’a do docelowego komputera, ułatwić ich instalację w systemie.

Cały ten proces początkowo może wydawać się nieco skomplikowany, ale jest o całkowicie logiczny i wygodny. Dla ułatwienia jego zrozumienia, na swojej stronie producent umieścił dość szczegółową instrukcję obsługi oraz wykresy prezentujące logikę działania aplikacji. Taka wizualizacja z pewnością będzie stanowić ułatwienie dla wielu osób, które chcą poznać pracę programu od podszewki. Jedyną, drobną wadą programu jest czas jego uruchamiania. Mówimy tu o zaledwie kilku sekundach, jednak startowanie aplikacji wydaje się nieco ociężałe.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Portable UpdatePortable Update 2.5.1
Wersja stabilna
0.2 MB | 2017-10-05

Ilość pobrań: 216 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Portable Update