w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 72
Wszystkich postów: 904066
Wszystkich tematów: 127431

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6366 dni

AlomWare Reset 4.02


AlomWare Reset to niewielki program do symulowania restartu komputera, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie takiego samego efektu, jak podczas standardowego restartu, ale w dużo krótszym czasie (około 10 sekund). Działanie aplikacji polega na wyczyszczeniu listy aktywnych procesów, skasowaniu odpowiednich obszarów pamięci i aktywnych plików systemu w taki sposób, by po dziesięciu sekundach użytkownik zobaczył przed sobą czysty pulpit, niczym po ręcznie wykonanym restarcie sprzętowym.

To bardzo ciekawe rozwiązanie, które może się okazać bardzo przydatne szczególnie w przypadku instalacji "większych" programów, po których często wymagany jest restart komputera, by niektóre ustawienia zostały odpowiednio zastosowane. Wykorzystanie opisywanej aplikacji powinno w większości takich sytuacji wystarczyć, ponieważ z technicznego punktu widzenia, większość plików systemowych zostanie załadowana na nowo, zatem algorytmy aplikacji oczekującej restartu maszyny powinno zareagować zgodnie z planami producenta.

Program jest bardzo prosty w obsłudze i sprowadza się do naciśnięcia jednego przycisku. Jedyne wyświetlane okienko informuje nas o ewentualnych konsekwencjach operacji symulowania restartu, wyświetlając dodatkowo niewielką grafikę ze wrzutem ekranu naszego pulpitu, na której symulowane jest działanie programu (jako efekt prezentowany jest pusty pulpit, bez żadnych włączonych aplikacji). Czas działania aplikacji jest zależny od wydajności naszego sprzętu, jednak istotnie, zgodnie z zapowiedzią producenta, nie przekracza wspomnianych 10 sekund, co niewątpliwie w każdym przypadku będzie szybsze od restartu sprzętowego.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (10 głosów)

Strefa Download programu
AlomWare ResetAlomWare Reset 4.02
Wersja stabilna
0.5 MB | 2017-12-05
przejdź
AlomWare Reset Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 482 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (2)
AlomWare Reset
avatararrow
~Jan | 2016.12.28 08:52
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ten program nie jest freeware !!!
AlomWare Reset 3.06
avatararrow
~Krzysztof | 2015.01.24 17:24
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wreszcie koniec z restartem systemowym !Ten program załatwia to błyskawicznie bez wyłączania zasilania.Piątka i żółwik !
AlomWare Reset 1.03