w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 146
Wszystkich postów: 904442
Wszystkich tematów: 127562

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6654 dni

GrantPerms 3.3.8.1


GrantPerms to niewielki program pozwalający na wyświetlanie w formie tekstowego logu uprawnień nadanych konkretnemu plikowi. Charakteryzuje się szybką pracą oraz możliwością jednoczesnej obsługi kilku plików (wówczas tworzony raport jest rozszerzany o informacje dla kolejnych dokumentów). Niestety aplikacja ma również swoje wady, do których należą mało intuicyjne rozwiązania w samej obsłudze i funkcjonowaniu, pomimo tak niezaawansowanego interfejsu.

Pierwsze z nich ujawnia się już w pierwszym momencie, kiedy uruchamiamy program. Aby skorzystać z odczytu uprawnień, konieczne jest wskazanie programowi plików, których odczytem ma się zająć. Niestety nie zaimplementowano tutaj wygodnej metody drag and drop (przeciągnij i upuść), dzięki której moglibyśmy szybko wskazać odpowiednie pliki, ani nawet prostego eksploratora. Wszystko musi odbyć się poprzez ręczne wpisanie ścieżki do pliku do okienka w programie. Co jednak ważne, możemy jednocześnie dodać kilka lokalizacji, dzięki czemu za przeprowadzeniem jednej operacji odczytu, uzyskamy rozszerzony raport. Składa się on z krótkich informacji o tym, jakie uprawnienia zostały nadane wobec wybranego pliku dla poszczególnych dokumentów. Raport wyposażony jest dodatkowo w informacje o dacie i godzinie jego wykonania, jak również informację o tym, na życzenie którego użytkownika został wygenerowany. Plik z raportem jest automatycznie zapisywany z formacie TXT.

W samym raporcie aplikacja też zalicza wpadkę. Producent zdecydował się na automatyczne pobieranie informacji o uprawnieniach w formie tekstowej z systemu, co, w przypadku języka polskiego, owocuje nieoprawnym wyświetlaniem znaków diakrytycznych. Jednak pomimo tych niedociągnięć, koniec końców informacje w raporcie są czytelne, wobec czego program można uznać za użyteczny. W swojej klasie jest na pewno jednym z szybszych rozwiązań, które nie zostało niepotrzebnie doposażone w zbędne opcje.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Profesjonalną pomocą na Forum służą nasi eksperci od bezpieczeństwa.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
GrantPermsGrantPerms 3.3.8.1
Wersja stabilna 32-bitowa
0.44 MB | 2015-01-09
GrantPerms 3.3.8.1
Wersja stabilna 64-bitowa
0.61 MB | 2015-01-09

Ilość pobrań: 753 | W tym miesiącu: 31 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
GrantPerms