w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 171
Wszystkich postów: 904445
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6656 dni

ServiceTray 2.0.0.61


ServiceTray to darmowe narzędzie, które pozwala na łatwe monitorowanie i kontrolowanie stanu usług działających w Windows. Czynności te są wykonywane całkowicie przy pomocy ikonek umieszczonych w zasobniku systemowym (obszarze powiadomień). Ikonki przypisujemy wybranym usługom za pośrednictwem okna konfiguracyjnego ServiceTray. Każdej z usług można przydzielić jeden z sześciu odmiennych obrazków. Po zdefiniowaniu ikonki odpowiedniej dla interesującej nas usługi, należy jeszcze wybrać katalog docelowy, w którym zostanie umieszczony skrót aktywujący proces monitorowania i zarządzania oraz tworzący ikonkę administracyjną w zasobniku. Katalogiem docelowym może być np. folder Startup/Autostart (program proponuje go domyślnie), dzięki czemu funkcje kontrolujące daną usługę zostaną włączone automatycznie wraz ze startem Windows. W wypadku wyboru innej lokacji, konieczne będzie manualne uruchamianie funkcji zarządzających daną usługą (za pośrednictwem utworzonego dla niej skrótu). Za pomocą ServiceTray możemy monitorować i kontrolować działanie właściwie dowolnej ilości usług, o ile nie przeszkadza nam duża liczba ikonek w obszarze powiadomień.

Każda z ikonek może przybrać odpowiedni kolor – zielony, czerwony lub żółty - zależnie od tego, czy powiązana z nią usługa jest w danej chwili aktywna, pozostaje akurat wyłączona, czy też właśnie przechodzi z jednego z tych stanów w drugi. W wypadku gdy któraś z monitorowanych usług zmieni swój status pracy, przy ikonce zostanie wyświetlona informacja o tym zdarzeniu. Kliknięcie dowolnym przyciskiem myszki na ikonce wywoła jej menu kontekstowe, w którym można uruchomić, zrestartować czy zatrzymać działanie usługi, a także podejrzeć jej właściwości (PID, sesja, użycie procesora i pamięci RAM, data i czas startu, czas działania od uruchomienia). Pozostałe opcje menu kontekstowego pozwalają na przełączenie się na tzw. sesję 0 (w celu podglądu komunikatu graficznego usługi interaktywnej), skorzystanie z narzędzi systemowych (Usługi, Menadżer zadań, Podgląd zdarzeń), jak również zakończenie monitorowania i kontrolowania danej usługi. Właściwości usługi mogą zostać wyświetlone także po dwukrotnym kliknięciu lewym przyciskiem myszki na wybranej ikonce (informacja pop-up). Warto dodać, że program jest w stanie współpracować z narzędziem AlwaysUp (tej samej firmy), które w takim wypadku pozwoli mu na uruchamianie czy zatrzymywanie usług w wybranych sesjach.

Interfejs graficzny aplikacji składa się z prostego okna konfiguracyjnego, zwykłego menu kontekstowego, baloników informacyjnych oraz dość przyjemnych dla oka ikonek. Obsługa narzędzia nie jest zbyt skomplikowana i nawet mniej zaawansowani użytkownicy powinni opanować ją bez problemów, jednak warto by posiadali chociaż podstawowe pojęcie o usługach. W witrynie producenta można znaleźć właściwie wszystkie niezbędne instrukcje.

Uwaga!
Program działa także w systemach Windows Server 2003, 2008 i 2012.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ServiceTrayServiceTray 2.0.0.61
Wersja stabilna
1.36 MB | 2017-06-28

Ilość pobrań: 81 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ServiceTray