w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 744
Wszystkich postów: 939801
Wszystkich tematów: 139187

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7816 dni

System Tray Cleaner 4.0


System Tray Cleaner to proste narzędzie, które analizuje aplikacje posiadające ikony w obszarze powiadomień Windows, wyświetla cały szereg informacji o tych programach, a także pozwala na zatrzymanie należących do nich procesów, jak również na deinstalację programów lub usunięcie ich wpisów z autostartu Windows. Istotną funkcją System Tray Cleanera jest możliwość przywrócenia ikon w zasobniku systemowym do stanu dostępnego zaraz po instalacji Windows, dzięki czemu oczyścimy pamięć obszaru powiadomień z przestarzałych czy niepożądanych ikonek. Dodatkowo narzędzie pozwala także na sprawdzenie procesów wszystkich aplikacji działających w systemie i zarządzanie nimi w taki sam sposób, w jaki kontrolujemy programy posiadające ikony w zasobniku systemowym.

Analiza ikon i procesów odbywa się na serwerze producenta, tak więc do jej przeprowadzenia wymagane jest połączenie z Internetem. Wyniki są wyświetlane w specjalnej witrynie, która zostaje wczytana do domyślnej przeglądarki internetowej. Aby rozpocząć skanowanie, należy uruchomić program i skorzystać z należącej do niego ikony, którą znajdziemy w obszarze powiadomień. Kliknięcie na niej prawym przyciskiem myszki otworzy menu kontekstowe narzędzia - można w nim wybrać, czy skanowanie ma się odnosić jedynie do aplikacji posiadających ikony w zasobniku systemowym, czy też do wszystkich uruchomionych programów. Po kliknięciu w daną opcję rozpocznie się analiza, zaś po jej zakończeniu System Tray Cleaner wyświetli witrynę z wynikami.

Program informuje w bardzo wyraźny sposób o nowych obiektach, które pojawiły się w zasobniku systemowym. Rezultaty analizy dostarczają nam wiedzy o statusie wyświetlania ikon aplikacji (widzialna/ukryta/brak ikony), ścieżkach plików EXE analizowanych programów, a także ich nazwach i producentach. Przycisk „Restore Default Tray Settings” czyści pamięć zasobnika systemowego z ikon wszystkich programów oraz przywraca domyślne ikony Windows dla obszaru powiadomień. W wynikach wyświetlane są ikony aplikacji działających w zasobniku i/lub w systemie. Klikając na wybranej ikonce możemy otworzyć stronę, która pozwala na zatrzymanie zadania aplikacji, odinstalowanie programu, a także usunięcie jego wpisu z autostartu Windows. Na tej samej stronie można także zapoznać się ze szczegółowymi właściwościami programów.

Właściwości dostarczają informacji o tym, czy dana aplikacja posiada podpis cyfrowy, korzysta z okien, łączy się z serwerem zewnętrznym i Internetem albo importuje potencjalnie niebezpieczne funkcje. System Tray Cleaner wyświetla pasek graficzny, który reprezentuje ocenę poziomu bezpieczeństwa danego procesu/programu, czasem dostępny jest także opis aplikacji. Poza tym dostępny jest cały zestaw informacji dotyczących statusu i ustawień ikony w zasobniku systemowym (np. ikona ukryta, gdy program jest nieaktywny), ścieżki pliku wykonywalnego programu, wersji aplikacji, jej procesu nadrzędnego, możliwości deinstalacji programu, szyfrowania aplikacji, ilości przestrzeni dyskowej zajętej przez program, minimalnego, średniego i maksymalnego wykorzystania pamięci RAM i procesora przez aplikację, daty i czasu, gdy pojawiło się najwyższe obciążenie pamięci i CPU, daty i czasu uruchomienia systemu, całkowitego czasu wykonywania danej instrukcji programu przez procesor, funkcji importowanych przez aplikację, a także wpisów tekstowych powiązanych z jej plikiem EXE.

W ustawieniach narzędzia możemy włączyć powiadomienia o nowych ikonach w zasobniku systemowym, ustalić, jaka liczba nowych ikon spowoduje wyświetlenie powiadomienia, zdecydować o automatycznym uruchamianiu System Tray Cleanera wraz ze startem Windows, a także wybrać, co ile dni aplikacja będzie sprawdzała, czy jest już dostępna jej wyższa wersja.

Witryna, w której zarządzamy ikonami i procesami programów, posiada przyjemną dla oka szatę graficzną. Obsługa narzędzia jest na tyle prosta, że poradzą z nią sobie bez problemów także mniej zaawansowani użytkownicy. W witrynie producenta można znaleźć krótką instrukcję obsługi programu.

Wymagania!
Program wymaga połączenia z Internetem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
System Tray CleanerSystem Tray Cleaner 4.0
Wersja stabilna
1.17 MB | 2014-03-21

Ilość pobrań: 913 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
System Tray Cleaner
avatararrow
~klaner | 2014.03.21 20:43
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
niewiadomo o co w tym programie chodzi jakas strona wyskakuje i nic
System Tray Cleaner 4.0