w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 186
Wszystkich postów: 904175
Wszystkich tematów: 127464

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6441 dni

Anvi Ultimate Defrag 1.2


Anvi Ultimate Defrag to łatwy w obsłudze program, dzięki któremu zoptymalizujemy wydajność pracy dysków twardych oraz szybkość działania systemu operacyjnego i rozmaitych aplikacji (w tym przeglądarki internetowej). Wbrew swej nazwie, narzędzie nie tylko przeprowadza defragmentację dysków, ale również naprawia występujące na nich błędy (badsectory) oraz oczyszcza system z niepotrzebnych plików tymczasowych.

Aplikacja jest w stanie obsługiwać dyski twarde, dyski zewnętrzne USB oraz dyski SSD. Przy pomocy harmonogramu, dostępnego w ustawieniach narzędzia, możemy zaplanować codzienną lub cotygodniową automatyczną optymalizację dysków. Program oferuje cztery tryby optymalizacji, dostosowane do odmiennych celów korzystania z komputera. W zależności, czy używamy PC do przeglądania Internetu (tryb Home), pracy i biznesu (tryb Business), gier (tryb Entertainment) albo po prostu do wielu różnych celów (tryb Normal), możemy za pomocą opcji Hot Zone wybrać odpowiednią metodę optymalizacji. Według tego wyboru, Anvi Ultimate Defrag dostosuje swój zakres wykrywania i naprawiania problemów dyskowych oraz plikowych. Warto dodać, że ustawienia programu pozwalają na zaawansowaną konfigurację trybów Hot Zone, polegającą na manualnym określeniu rozszerzeń plików, do których będzie się odnosił wybrany tryb optymalizacyjny.

Podstawowa obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna - wystarczy zaznaczyć dyski, które mamy zamiar zoptymalizować, i kliknąć w przycisk Start. W kilku krokach (naprawa, oczyszczanie, defragmentacja oraz optymalizacja) narzędzie wyszuka i usunie nieprawidłowości związane z fragmentacją plików, błędami na dysku oraz danymi, które zaśmiecają nasz nośnik oraz spowalniają działanie systemu, programów czy przeglądarki internetowej. Podczas wszystkich tych operacji wyświetlany jest pogląd przestrzeni dysku, informujący nas poprzez odpowiednie kolory sektorów o fragmentacji, wolnym i zajętym miejscu, plikach-śmieciach itd. Zadania programu można w dowolnej chwili przerwać, a także je zatrzymać i później bez problemów wznowić. Gdy proces optymalizacji dobiegnie końca, możemy zapoznać się zarówno z podstawowym, jak i ze szczegółowym raportem na temat wykrytych nieprawidłowości (ten ostatni wyświetlany jest w przeglądarce internetowej - w postaci lokalnego pliku HTML, a nie witryny online). Aplikacja posiada moduł historii raportów, w celu sprawdzenia nowych czy starszych raportów, wystarczy kliknąć w opcję Log Center.

Oprócz konfiguracji funkcji Hot Zone i zarządzania harmonogramem optymalizacji, w ustawieniach narzędzia możemy również zdecydować o wykrywaniu dysków przenośnych i SSD, automatycznym usuwaniu plików-śmieci z kosza systemowego, wyświetlaniu powiadomień o zakończeniu zadania przez program, automatycznej defragmentacji dysków podczas startu Windows, pobieraniu aktualizacji narzędzia za pośrednictwem serwera proxy, a także odpowiednich barwach, które w okienku podglądu przestrzeni dysku będą reprezentować określone właściwości sektorów oraz plików.

Interfejs graficzny Anvi Ultimate Defrag jest elegancki i nowoczesny. Obsługa programu nie powinna sprawiać kłopotów mniej zaawansowanym użytkownikom. W razie problemów, opcja More pozwoli na zapoznanie się z plikiem pomocy, w miarę dokładnie wyjaśniającym znaczenie poszczególnych funkcji programu.

Ograniczenia!
Z wersji Trial, w pełni funkcjonalnej, można korzystać przez okres 15 dni. Po upływie tego czasu, konieczne jest nabycie licencji na pełną wersję programu za pośrednictwem witryny producenta.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Anvi Ultimate DefragAnvi Ultimate Defrag 1.2
Wersja stabilna
30.21 MB | 2015-01-21

Ilość pobrań: 411 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Anvi Ultimate Defrag