w
googluj

QuickImageComment 4.34


QuickImageComment to niewielki program do wyświetlania i edycji metadanych EXIF, IPTC oraz XMP, zapisywanych jako nierozłączny element plików graficznych. Obsługuje większość najpopularniejszych formatów obrazów, w tym także formaty surowych zdjęć z zaawansowanych aparatów – RAW. Chociaż interfejs aplikacji w pierwszej chwili może wydawać się mało poukładany, po chwili pracy z programem jest wygodny w obsłudze, a jego elementy można łatwo dostosowywać wielkością do własnych preferencji.

Aby skorzystać z programu i odczytać metadane wybranych plików graficznych, należy po uruchomieniu znaleźć odpowiednie grafiki w systemie. W tym celu skorzystać trzeba z drzewa folderów, które wyświetlane jest w lewej części interfejsu. Ponieważ na starcie okienko jest dość małe – warto ręcznie rozszerzyć jego granice, aby zwiększyć czytelność prezentowanej listy. Wybór ogranicza się tu do wskazania katalogu docelowego. Jego zawartość wyświetlana jest w kolejnym oknie – poniżej drzewa folderów. Pierwsze ze zdjęć jest też od razu automatycznie ładowane do głównego podglądu, skąd można przeglądać i edytować jego dane. Przełączenie się do kolejnych zdjęć możliwe jest z paska w górnej części lub bezpośrednio ze wspomnianego podglądu zawartości folderu (typ widoku można zmienić w ustawieniach).

Główne preferencje programu pozwalają zmienić wiele parametrów dotyczących szczegółów działania aplikacji. Niestety wszystkie zlokalizowano na jednym ekranie i pomimo podziału na kategorie poprzez dodatkowe linie, całość sprawia wrażenie nieczytelnego okienka. Szybkie znajdowanie interesujących nas opcji jest więc nieco utrudnione.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
QuickImageCommentQuickImageComment 4.34
Wersja stabilna 32-bitowa
10.7 MB | 2018-12-28
QuickImageComment 4.34
Wersja stabilna 64-bitowa
10.79 MB | 2018-12-28

Ilość pobrań: 241 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
QuickImageComment