w
googluj

Opanda PowerExif 1.22 Standard


Opanda PowerExif to program, dzięki któremu możliwy jest odczyt oraz edycja metadanych Exif pochodzących ze zdjęć oraz innych plików graficznych. Jest nieocenionym narzędziem dla grafików czy fotografów, pozwalając im na kontrolowanie ilości informacji, które chcą przekazać wraz z publikacją czy rozpowszechnieniem pliku graficznego.

Zaraz po włączeniu się programu, mamy możliwość otwarcia pliku graficznego, którego metadane chcemy przejrzeć. Jednym przyciskiem myszy możemy zawęzić ilość wyświetlanych informacji do tych niezbędnych fotografowi, osobie odpowiedzialnej za edycję grafiki, sczytanych z odbiornika GPS aparatu lub przeglądać wszystkie jednocześnie. Poza marką i modelem aparatu, którym wykonano zdjęcie, program wyświetla nie tylko podstawowe informacje o ekspozycji, takie jak czas otwarcia migawki, wielkość przysłony oraz czułość, ale także dane, których nie odczytamy innym, prostym programem graficznym. Dostępne są m.in. nazwa oprogramowania, za pomocą którego fotografia została zgrana z aparatu na komputer, ustawienia ulepszeń jakości, czy model użytego obiektywu przypadku aparatów z wymienną optyką.

Wszystkie dane Exif ze zdjęcia możemy usunąć za pomocą wbudowanego narzędzia, co sprowadzi się dwóch kliknięć myszą, oczywiście następnie możliwy jest zapis takiego pliku.

Ograniczenia!
Jeśli konieczna jest zmiana poszczególnych metadanych, wersja testowa pozwala na edycję tylko niektórych z nich. Edycja Trial nie jest ograniczona czasowo.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
Opanda PowerExifOpanda PowerExif 1.22 Standard
Wersja stabilna
1.54 MB | 2014-02-04

Ilość pobrań: 2651 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Opanda PowerExif