w
googluj

Free EXIF Eraser 1.1


Dane EXIF to zestaw informacji o ustawieniach aparatu w momencie wykonania zdjęcia, zapisanych w samym zdjęciu i unikalnych dla każdej fotografii. Wśród danych EXIF można znaleźć m.in informacje o producencie i modelu aparatu, ekspozycji, ustawieniach przesłony, czułości filmu czy wykorzystaniu lampy błyskowej.

Program Free EXIF Eraser to, jak sama nazwa wskazuje, darmowe narzędzie do usuwania tego typu danych ze zdjęć w sposób szybki, prosty i nieodwracalny i, co najważniejsze, z wielu fotografii jednocześnie. Oprócz danych EXIF, aplikacja potrafi usuwać również dane IPTC i XMP.

Obsługa programu jest banalnie prosta. Wystarczy podać ścieżkę dostępu do folderu, w którym znajdują się fotografie, które chcemy przetworzyć, a następnie użyć przycisku „Erase”. W zależności od ilości zdjęć, proces usuwania danych EXIF może potrwać od kilku sekund do nawet kilku minut. Sama zawartość zdjęcia pozostaje, rzecz jasna, nienaruszona. Jeśli chcemy, program może przeszukiwać również wszystkie podfoldery w wybranej lokalizacji. Podczas skanowania, na bieżąco wyświetlana jest liczba przeskanowanych plików, wyczyszczonych zestawów danych EXIF oraz zdjęć, które już w momencie skanowania ich nie posiadały.

Możliwe jest również stworzenie kopii zapasowych oryginalnych plików. W tym celu należy zaznaczyć odpowiednią opcję w menu programu, a następnie wybrać folder docelowy, do którego pliki zostaną skopiowane jeszcze przed rozpoczęciem skanowania i razem z danymi EXIF.

Free EXIF Eraser działa szybko i bezproblemowo, nie konsumując przy tym zbyt wielu zasobów systemowych, a z jego obsługą poradzą sobie nawet niedoświadczeni użytkownicy. Program szczególnie przydatny jest podczas masowego usuwania danych EXIF z dużej ilości zdjęć, co zajęłoby mnóstwo czasu, gdybyśmy każdym z nich zajmowali się z osobna. Co ważne, Free EXIF Eraser nie wymaga instalacji na dysku twardym.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (9 głosów)

Strefa Download programu
Free EXIF EraserFree EXIF Eraser 1.1
Wersja stabilna 32-bitowa
0.81 MB | 2014-02-06
Free EXIF Eraser 1.1
Wersja stabilna 64-bitowa
0.99 MB | 2014-02-05

Ilość pobrań: 8812 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 38

Komentarze (2)
Free EXIF Eraser
avatararrow
~yoka | 2015.02.21 20:09
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Swietny darmowy i prosty programik POLECAM
Free EXIF Eraser 1.1
avatararrow
~VID-FOT | 2015.01.24 00:34
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak dla mnie rewelacyjny programik śmiga wmgnienui oka
Free EXIF Eraser 1.1