w
googluj

SyncPics 1.0


SyncPics to niewielki program pozwalający na zsynchronizowanie ze sobą godzin wykonania zdjęć w przypadku kiedy korzystamy z więcej niż jednego aparatu, z nierówno ustawionymi zegarami. Na podstawie wybranej fotografii i zadanej przez nas różnicy czasu, aplikacja automatycznie podmieni meta dane wszystkich pozostałych fotografii z katalogu, umożliwiając tym samym od tego momentu chronologiczne wyświetlanie zdjęć, bez względu na to, którym aparatem zostały wykonane.

Działanie programu jest sprytne, a jednocześnie bardzo proste. Aby skorzystać z jego atutów, należy w pierwszym kroku wskazać folder, w którym znajdują się zdjęcia z więcej niż jednego aparatu cyfrowego. Program automatycznie (na podstawie metadanych) wykryje, które z nich zostało wykonane jakim sprzętem i ustawi zdjęcia zgodnie z tym parametrem. Naszym zadaniem będzie teraz znalezienie po jednym zdjęciu z każdego z aparatów, które naszym zdaniem zostały wykonane w tym samym lub zbliżonym momencie. Wystarczy wybrać te dwa zdjęcia, a program automatycznie przeliczy różnicę w zapisanej godzinie wykonania zdjęcia, a następnie zgodnie z naszymi ustawieniami, zmieni czas we wszystkich fotografiach z jednego z aparatów, by ustawić je prawidłowo względem siebie.

Co istotne, ostateczny czas wykonania zdjęcia można wskazać całkowicie ręcznie lub względem pozostałych aparatów (wybrać jeden z nich jako wartość właściwą – wówczas pozostałe automatycznie skorygują się do niej). W tym miejscu warto dodać, iż producent programu nie wspomina o górnej graniczy liczby aparatów, z której mogą pochodzić zdjęcia w ramach jednego katalogu, który obsługujemy.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
SyncPicsSyncPics 1.0
Wersja stabilna
0.99 MB | 2016-03-26

Ilość pobrań: 118 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
SyncPics