w
googluj
pl

ExifDataView 1.11


ExifDataView to bardzo mały program do wyświetlania metadanych zawartych w informacjach Exif plików graficznych. Wszystkie informacje prezentowane są tutaj tabelarycznie, a dodatkowo możliwe jest ich wyeksportowanie do formatu HTML. Aplikacja wyróżnia się błyskawicznym działaniem i znikomymi wymaganiami systemowymi (również podczas prawy zyżywane jest minimum zasobów), dzięki czemu to ciekawa propozycja również dla starszych, mniej wydajnych komputerów.

Aby skorzystać z odczytu Exif, konieczne jest w pierwszym kroku wskazanie zdjęcia, które informacje chcemy pobrać. W tym celu należy skorzystać z menu i przy pomocy klasycznego eksploratora, zaimportować do aplikacji wybraną fotografię. Po wybraniu zdjęcia, wszystkie jego dane Exif zostaną załadowane w głównym widoku w formie tabelki. Kolejne wiersze prezentują następne właściwości, a kolumny odzwierciedlają różne dane, takie jak nazwę danej właściwości (to jedyny niespolszczony fragment interfejsu), wartość, typ czy też numeryczny zapis odnoszący się do danej pozycji. Jednokrotne kliknięcie dowolnego wpisu, skutkuje wyświetleniem w dolnej części ekranu szesnastkowego zapisu wartości danej pozycji, natomiast dwuklik wyświetli wyskakujące okienko z podsumowaniem tych samych wartości co w tabelce, jednak w nieco czytelniejszej formie.

Ciekawostką są dostępne opcje konfigurujące wygląd programu: możliwe jest dodatkowe wyświetlenie linii siatki, by sprawniej poruszać się po tabeli, a także ręczne ustawienia czcionki. Do dyspozycji dostajemy „klasyczny”, systemowy jej edytor, w praktyce pozwalający zmienić czcionkę na dowolną inną, wliczając w to edycję parametrów takich jak pogrubienie czy kursywa.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Spolszczenie!
Aby skorzystać z polskiego języka interfejsu, należy przekopiować plik z rozpakowanego archiwum spolszczenia do folderu z aplikacją, a następnie ponownie ją uruchomić. Nowy język zostanie automatycznie zastosowany.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ExifDataViewExifDataView 1.11
Wersja stabilna
0.06 MB | 2021-04-22
Spolszczenie do ExifDataView

Ilość pobrań: 1244 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 16

Komentarze (0)
ExifDataView