w
googluj

StripPhoric 0.3.1


StripPhoric to bardzo prosty program do usuwania ze zdjęć zbędnych metadanych Exif, by zmniejszyć rozmiar plików lub ograniczyć osobom trzecim dostęp do informacji cechujących dany plik graficzny. W obecnej wersji rozwojowej programu obsługiwane są jedynie pliki JPG oraz PNG, jednak jak sugeruje producent, w przyszłości lista obsługiwanych formatów będzie rozszerzania. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, przy czym warto dodać, że dostępne są dwa tryby pracy, różniące się od siebie ilością danych, które usuwane są z Exifa.

Aby wykorzystać program, należy w pierwszej kolejności po uruchomieniu wskazać aplikacji zdjęcia, których edycja nas interesuje. Odbywa się to na jeden z kilku wygodnych sposobów: poprzez wbudowane eksplorator, gdzie możemy wybrać poszczególne pliki lub całe foldery, ale także z wykorzystaniem metody „przeciągnij i upuść” (drag & drop). Kiedy wszystkie interesujące nas grafiki znajdują się już na liście (z której można je też ręcznie w razie potrzeby usuwać), jedyne co nam pozostaje to wybrać tryb pracy: domyślny, który usuwa wszystkie informacje zawarte w metadanych lub zaawansowany, który usuwa nieco mniej informacji; zostawia bowiem dane niezbędne do prawidłowej reprodukcji zdjęcia bez strat (informacje o proporcjach, czy użytej przestrzeni barw).

Ostatnim etapem jest włączenie procesu usuwania danych, czego dokonujemy sporym przyciskiem „Strip files!”. Dokumenty kolejno analizowane są przez program i zapisywane w tej samej lokalizacji, co pliki źródłowe. Należy pamiętać, iż aplikacja nie tworzy duplikatów plików, tylko cały czas pracuje na oryginalnych zdjęciach, dlatego jeśli chcemy zachować również wersje z metadanymi, kopię wszystkich plików musimy wykonać uprzednio ręcznie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
StripPhoricStripPhoric 0.3.1
Wersja stabilna
0.39 MB | 2016-07-31

Ilość pobrań: 227 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
StripPhoric