w
googluj

Arti 1.0.3 Build 1


Arti (Aspect Ratio Tool for Images) to niewielki program, który wyświetla informacje o wykrytych proporcjach zdjęć. Jest to aplikacja typowo informacyjna, która nie pozwala na żadną edycję plików, a jedynie analizę ich właściwości. Zdjęcia z wybranej lokalizacji przeglądane są przez program, a następnie wypisywane na czytelnej liście, gdzie możemy przeczytać dane związane z ich rozdzielczością, a tym samym wyliczonymi proporcjami. Program rozpoznaje wiele typowych proporcji, a jeśli dysponujemy plikiem o nietypowym stosunku długości boków, automatyka aplikacji przypisze mu jedną z typowych wartości, do których jest mu najbliżej.

Program jest bardzo prosty w obsłudze. Po uruchomieniu należy w pierwszym kroku wybrać interesujący nas folder z eksploratora systemowego. Wybrany katalog zostanie automatycznie przejrzany również we wszystkich podfolderach. Zdjęcia w nich znalezione importowane są na listę w programie, gdzie można je sortować według dowolnego kryterium, które pobierane jest przez narzędzie (czyli między innymi typ pliku, rozdzielczość, proporcje boków, alfabetycznie według ścieżki). Cały proces importowania zdjęć nie jest szczególnie czasochłonny. Podczas testów folder zawierający około tysiąc fotografii różnej rozdzielczości i typów w wielu podfolderach został przeanalizowany w niespełna 10 sekund.

Warto dodać, iż w programie znajdziemy przydatną opcję eksportowania zebranych informacji do zewnętrznego pliku CSV. Pomoże to w dalszej analizie lub podczas sporządzania zestawień czy prezentacji w innych programach. Raport zapisywany jest w lokalizacji, którą użytkownik wybiera ręcznie podczas zapisu. Może również na tym etapie podać własną nazwę tworzonego pliku.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ArtiArti 1.0.3 Build 1
Wersja stabilna
0.46 MB | 2016-07-31

Ilość pobrań: 134 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Arti