w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 152
Wszystkich postów: 904445
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6656 dni
pl

NAPS2 (Not Another PDF Scanner 2) 6.1.2


NAPS2 to program do wygodnego skanowania dokumentów i zapisywania ich w formacie PDF lub graficznych. Wykorzystywane są przy tym profile użytkownika, które pozwalają na zdefiniowanie wygodnych dla nas ustawień pod unikalną nazwą, dzięki czemu podczas tworzenia kolejnych stron dokumentu nie musimy korzystać z takich samych ustawień jakości, skalowania czy nawet urządzenia, w przypadku, gdy dysponujemy kilkoma skanerami lub urządzeniami wielofunkcyjnymi.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, ponieważ wszystkie opcje zostały w nim logicznie rozmieszczone, a sam interfejs stworzony głównie z myślą o wygodzie użytkowania. Nie znajdziemy w nim wymyślnych kolorów skórek, za to chętnie skorzystamy zapewne z inteligentnej wstążki, której narzędzia chowają się na dodatkowej liście, w przypadku, gdy zbyt mocno pomniejszymy okno aplikacji. Skanowanie nowego pliku odbywa się w kilku prostych krokach. Na początku należy wybrać odpowiedni profil skanowania (jeżeli korzystamy z programu po raz pierwszy, konieczne będzie utworzenie pierwszego profilu). W jego ustawieniach możemy wybrać konkretne urządzenie wejściowe oraz sprecyzować parametry skanowania. Nadana profilowi nazwa wyświetlana będzie na ich liście, co ułatwi ich wybór przy ponownym skanowaniu.

Naciśnięcie przycisku skanowania uruchomi odpowiednie urządzenie i wyświetli miniaturę stworzonego dokumentu na polu głównego okna programu. Aby wyeksportować stworzone strony dokumentu do zewnętrznego pliku, należy skorzystać z dedykowanych ikon na wstążce. Z ich poziomu dostaniemy się do kreatora PDFów, jak również zapiszemy strony w dokumentach graficznych (dostępny jest zapis do jednego z kilku najpopularniejszych formatów).

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (11 głosów)

Strefa Download programu
NAPS2 (Not Another PDF Scanner 2)NAPS2 (Not Another PDF Scanner 2) 6.1.2
Wersja stabilna
2.27 MB | 2019-07-28
przejdź
NAPS2 (Not Another PDF Scanner 2) Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 5824 | W tym miesiącu: 42 | W poprzednim miesiącu: 56

Komentarze (2)
NAPS2 (Not Another PDF Scanner 2)
avatararrow
~Stean | 2015.11.23 21:14
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Rewelacja, polecam
NAPS2 (Not Another PDF Scanner 2) 4.2.3
avatararrow
~Pawciow | 2015.02.11 10:54
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
świetny program, wszystkie zeskanowane dokumenty trzyma w wygodnym do przeglądania oknie, a zapisać można wybrane i resztę od razu usunąć ;) polecam
NAPS2 (Not Another PDF Scanner 2) 3.0 Beta 1