w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 206
Wszystkich postów: 904617
Wszystkich tematów: 127618

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6934 dni

Print Spooler Fixer 1.0


Print Spooler Fixer to niewielki program do usuwania dokumentów z kolejki drukarki. Rozwiązuje tym samym typowy dla systemu Windows błąd, w wyniku którego nierzadko kolejka dokumentów do druku jest pełna i nie da się z niej usunąć elementów, pomimo, że zostały już wydrukowane lub podczas wydruku wystąpiły pewne kłopoty. Bez dedykowanej aplikacji pozostaje wówczas najczęściej tylko restart komputera, ale dzięki opisywanej aplikacji, kolejkę dokumentów oczekujących na drukarkę można wyczyścić dużo łatwiej, ale przede wszystkim również szybciej.

Działanie aplikacji jest bardzo proste i nie wymaga od użytkownika żadnej wiedzy. Program wystarczy uruchomić, a resztą działań zajmie się automatyka. Co istotne, cały proces jest naprawdę krótki i zajmuje nie dłużej, niż kilka sekund. Składa się na niego kilka wykonywanych kolejno po sobie czynności: w pierwszej kolejności na komputerze lokalizowany jest odpowiedni proces, któremu zmienia się typ pracy na automatyczny, następnie zawartość kolejki do druku jest restartowana, a na końcu proces niniejszej aplikacji sprawdzany na liście dostępnych zadań. Na tym praca automatyki się kończy, ale są to operacje wystarczające, aby wyzerować kolejkę dokumentów oczekujących do druku i tym samym „udrożnić” połączenie z drukarką bez konieczności restartowania systemu.

Problem pozostawiania dokumentów w kolejce i niemożliwość ich usunięcia to usterka, które towarzyszy systemowi Windows od dłuższego czasu i kilku edycji wstecz. Szkoda, że Microsoft wciąż nie znalazł na to odpowiedniej receptury, ale dobrze, że niezależni twórcy oprogramowania nie poddają się i tworzą coraz więcej tak niewielkich programów jak właśnie opisywany, które rozwiązują powyższy problem.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Print Spooler FixerPrint Spooler Fixer 1.0
Wersja stabilna
1.19 MB | 2017-03-30

Ilość pobrań: 118 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Print Spooler Fixer