w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 113
Wszystkich postów: 904654
Wszystkich tematów: 127655

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7088 dni
pl

PrinterShare 2.3.08


PrinterShare to niewielki program pozwalający udostępniać w sieci lokalnej (lub wykorzystując Internet - wówczas bez ograniczeń terytorialnych), drukarki i inne usługi drukujące, z których normalnie korzystać możemy tylko na jednym komputerze. Może okazać się wygodnym rozwiązaniem w przypadku współdzielenia jednej drukarki z przyjaciółmi, rodziną, czy nawet w obrębie jednej firmy czy domu, gdzie wykorzystuje się jedno urządzenie, do którego chcielibyśmy mieć dostęp z wielu komputerów.

Ponieważ program jest wieloplatformowy (dostępny również na komputery Mac), można z niego skorzystać, aby uzyskać dość nietypowe połączenie polegające na współdzieleniu tego samego sprzętu drukującego przez użytkowników Windowsa oraz systemu Mac OS. Warto zauważyć, iż oprócz fizycznych drukarek czy urządzeń wielofunkcyjnych, program daje dostęp do wszystkich pozostałych usług, które w systemie zainstalowane są jako sprzęt drukujący. Dzięki temu zyskujemy dostęp na przykład do wysyłania faksów czy zapisywania dokumentów w formacie PDF, co oferują programy instalujące się w systemie jako "drukarki plików".

Choć program sam w sobie ma niskie wymagania sprzętowe (w praktyce powinien działać bezproblemowo na każdym komputerze, który spełnia wymagania systemowe), nie należy zapominać, iż głównym czynnikiem mogącym obniżyć jego wydajność jest jakość naszego połączenia internetowego. Nie bez znaczenia będzie także odległość między naszym komputerem, a lokalizacją urządzenia drukującego, głównie na etapie nawiązywania łączności.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz iOS.

Ograniczenia!
Kiedy korzystamy z udostępniania drukarek poza sieć lokalną, ograniczeni jesteśmy do wydruku 20 stron. Aby mieć możliwość drukowania kolejnych, konieczne jest wykupienie dodatkowych pakietów. Producent oferuje obecnie możliwość jednorazowego doładowania konta pakietem 100 dodatkowych stron lub wykupienie konta premium, co na chwilę obecną kosztuje dwukrotnie więcej, oferując przy tym możliwość drukowania nieograniczonej ilości stron.

Wymagania!
Aby wykorzystać internetowe udostępnianie drukarek, konieczne jest stworzenie darmowego konta użytkownika programu.

Spolszczenie!
Niestety spolszczenie programu w obecnej wersji jest niedbałe, często napotkać można zwroty, które nie zostały przetłumaczone z języka angielskiego.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
PrinterSharePrinterShare 2.3.08
Wersja stabilna
4.07 MB | 2014-10-26

Ilość pobrań: 991 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 51

Komentarze (0)
PrinterShare