w
googluj
pl

NAPS2 (Not Another PDF Scanner 2) Portable 6.1.2


NAPS2 Portable to program do wygodnego skanowania dokumentów i zapisywania ich w formacie PDF lub graficznych, jest to wersja Portable, która działa bez instalacji w systemie Windows. Wykorzystywane są przy tym profile użytkownika, które pozwalają na zdefiniowanie wygodnych dla nas ustawień pod unikalną nazwą, dzięki czemu podczas tworzenia kolejnych stron dokumentu nie musimy korzystać z takich samych ustawień jakości, skalowania czy nawet urządzenia, w przypadku, gdy dysponujemy kilkoma skanerami lub urządzeniami wielofunkcyjnymi.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, ponieważ wszystkie opcje zostały w nim logicznie rozmieszczone, a sam interfejs stworzony głównie z myślą o wygodzie użytkowania. Nie znajdziemy w nim wymyślnych kolorów skórek, za to chętnie skorzystamy zapewne z inteligentnej wstążki, której narzędzia chowają się na dodatkowej liście, w przypadku, gdy zbyt mocno pomniejszymy okno aplikacji. Skanowanie nowego pliku odbywa się w kilku prostych krokach. Na początku należy wybrać odpowiedni profil skanowania (jeżeli korzystamy z programu po raz pierwszy, konieczne będzie utworzenie pierwszego profilu). W jego ustawieniach możemy wybrać konkretne urządzenie wejściowe oraz sprecyzować parametry skanowania. Nadana profilowi nazwa wyświetlana będzie na ich liście, co ułatwi ich wybór przy ponownym skanowaniu.

Naciśnięcie przycisku skanowania uruchomi odpowiednie urządzenie i wyświetli miniaturę stworzonego dokumentu na polu głównego okna programu. Aby wyeksportować stworzone strony dokumentu do zewnętrznego pliku, należy skorzystać z dedykowanych ikon na wstążce. Z ich poziomu dostaniemy się do kreatora PDFów, jak również zapiszemy strony w dokumentach graficznych (dostępny jest zapis do jednego z kilku najpopularniejszych formatów).

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
NAPS2 (Not Another PDF Scanner 2) PortableNAPS2 (Not Another PDF Scanner 2) Portable 6.1.2
Wersja stabilna
2.84 MB | 2019-07-28
przejdź Wersja instalacyjna NAPS2 (Not Another PDF Scanner 2)

Ilość pobrań: 2077 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
NAPS2 (Not Another PDF Scanner 2) Portable