w
googluj
pl

Krento Portable 3.2.135.9


Krento Portable – przenośne wydanie darmowego programu Krento. Program oferuje interaktywne widżety, które służą do wygodnego uruchamiania różnych aplikacji i funkcji systemowych, szybkiego otwierania wybranych witryn w domyślnej przeglądarce internetowej (a także wyszukiwania treści w serwisach WWW), łatwego przełączania się pomiędzy oknami aktualnie działających programów, jak również przeglądania zawartości określonych katalogów. W Krento utworzymy dowolną ilość widżetów startowych, każdy z nich może składać się z głównego paska operacyjnego oraz z zestawu skrótów prowadzących do aplikacji, stron WWW, różnych funkcji Windows itd. Skróty są zawsze rozłożone na planie okręgu, w którego centrum pozostaje pasek operacyjny. Okrąg jest wyświetlany na Pulpicie bądź na wierzchu okien innych aplikacji, przy tym skorzystamy z przeźroczystości widżetu. Użytkownik może zamieniać skróty miejscami (przeciąganie za pomocą kursora) oraz obracać je dookoła paska centralnego przy użyciu strzałek klawiatury albo scrolla myszki. Kliknięcie lewym przyciskiem myszki na wybranym skrócie (bądź skorzystanie z klawisza Enter, gdy skrót jest w odpowiedniej pozycji na okręgu) spowoduje np. uruchomienie wybranej aplikacji. Program pozwala na elastyczne tworzenie, usuwanie i konfigurowanie skrótów w każdym z okręgów. Można przypisać określone aplikacje, witryny, funkcje systemowe oraz katalogi do skrótów, jak również dostosować ikony i etykiety okręgów czy ich elementów.

Naraz wyświetlimy tylko jeden okręg/widżet startowy, jednak w łatwy sposób będziemy w stanie przełączać się pomiędzy okręgami przy użyciu dedykowanej funkcji na pasku centralnym lub przy pomocy wybranej kombinacji klawiszy. Zależnie od konfiguracji ustawień, okrąg pojawi się w pozycji kursora myszki, w centralnej części ekranu albo w jego na stałe zdefiniowanym rejonie. Można bez przeszkód zmieniać pozycję okręgu, przenosząc go za pomocą myszki. Krento pozwala na szybkie wyświetlanie lub ukrywanie swoich widżetów, wystarczy skorzystać z wybranego przycisku myszki, określonego skrótu klawiaturowego czy kombinacji typu „przycisk myszki plus wybrany klawisz”. Można także użyć specjalnej ikony programu (Pulsar), która jest prezentowana zawsze na wierzchu okien innych aplikacji. Skróty klawiaturowe oraz akcje myszki skonfigurujemy w opcjach programu. Na uwagę zasługują także następujące funkcje: Aplikacje - odpowiada za szybkie wyszukiwanie i uruchamianie zainstalowanych programów, narzędzi systemowych itp., Zarządzanie energią – pozwala na wyłączenie PC, zrestartowanie systemu oraz przejście komputera w stan hibernacji czy czuwania, Menadżer zadań – możemy przeglądać uruchomione programy i w razie potrzeby wywoływać ich okna na ekran.

Wersja Portable przechowuje ustawienia i inne dane tylko w swoim głównym katalogu oraz w jego podkatalogach. Dzięki temu może być używana na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, działając np. z poziomu pendrive’a lub dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny Krento Portable jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Dostosujemy szereg ustawień wizualnych całości interfejsu lub jego poszczególnych elementów. Producent przygotował także zestawy ikon skrótów oraz skórek widżetów. Część z nich jest dostępna od razu wraz z Krento, a część osiągalna tylko poprzez witrynę projektu. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć problemów z opanowaniem podstaw obsługi programu. W razie problemów można zapoznać się z dość szczegółowym podręcznikiem (brak instrukcji w polskiej wersji językowej).

Uwaga!
Krento domyślnie zmienia zachowanie scrolla myszki (kliknięcie w ten przycisk wywołuje widżet Krento). Reguły akcji podejmowanych przy użyciu przycisków myszki zmodyfikujemy w opcjach programu.

Wymagania!
W Windows XP wymagany jest Service Pack w wersji 1 albo wyższej.
Program wymaga bibliotek .NET Framework w wersji 2.0 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Krento PortableKrento Portable 3.2.135.9
Wersja stabilna
10.45 MB | 2015-01-13
przejdź Wersja instalacyjna Krento

Ilość pobrań: 170 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Krento Portable