w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 442
Wszystkich postów: 937849
Wszystkich tematów: 138398

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni
pl

NeatMouse Portable 1.02.064


NeatMouse Portable – przenośna wersja darmowego, niewielkiego programu NeatMouse, który pozwala na emulowanie akcji myszki za pomocą klawiatury PC. Program przyda się m.in. w sytuacji braku sterowników myszki, rozładowania baterii myszki bezprzewodowej, korzystania z komputera typu Media Center czy chęci bardzo dokładnego ustawienia kursora myszki w wybranym miejscu ekranu.

Definiowalne skróty klawiaturowe pozwolą na poruszanie kursorem myszki (poziomo, pionowo lub diagonalnie), a także emulowanie kliknięć w jej przyciski oraz poruszeń scrollem. Możliwe jest również ustalenie prędkości ruchu kursora, czyli wartości przeskoku o daną ilość pikseli przy każdym użyciu klawisza operującego pozycją wskaźnika. Dostępne są dwie prędkości - główna i alternatywna, przy tym program oferuje możliwość przeskoku o pojedynczy piksel, tak więc pozycja kursora może zostać ustawiona z bardzo dużą dokładnością. Tryb prędkości alternatywnej będzie aktywny tylko wówczas, gdy przytrzymamy wybrany klawisz funkcji Alt.modyfikator. Poza tym można zdefiniować klawisze związane z włączeniem/wyłączeniem emulacji myszki oraz tymczasowym jej dezaktywowaniem (również zadziała tylko w wypadku przytrzymania odpowiedniego klawisza). Okno ustawień narzędzia zminimalizujemy do zasobnika systemowego. Ikonka NeatMouse obecna w zasobniku, pozwala na ponowne wywołanie okna, zatrzymanie lub wznowienie emulacji myszki oraz wyjście z programu. Pozostałe opcje NeatMouse odpowiadają za automatyczne uruchamianie emulacji wraz ze startem programu, minimalizowanie okna ustawień do zasobnika systemowego zaraz przy włączeniu narzędzia, prezentowanie niewielkiej ikonki NeatMouse przy kursorze myszki (gdy emulacja jest aktywna), a także wyświetlanie powiadomień o zmianie stanu emulacji. Warto dodać, że program pozwala na tworzenie, zapisywanie i wczytywanie profili z ustawieniami.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w podkatalogu swojego głównego folderu, tak więc jest w pełni przenośna i może być używana na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego. Edycja Portable nie pozostawia śladów w rejestrze Windows.

Interfejs graficzny NeatMouse Portable składa się tylko z okienka ustawień i dość przyjemnej dla oka ikonki (wyświetlanej obok kursora myszki oraz w obszarze powiadomień Windows). Obsługa programu jest intuicyjna, mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć z nią żadnych kłopotów. Producent nie przygotował pliku pomocy.

Uwaga!
Udostępniony do pobrania plik jest normalnym instalatorem NeatMouse, ale posiada opcję stworzenia wersji Portable w wybranej przez nas lokacji.

Wymagania!
W Windows XP wymagany jest Service Pack 2 lub 3.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
NeatMouse PortableNeatMouse Portable 1.02.064
Wersja stabilna
0.4 MB | 2015-01-26
przejdź Wersja instalacyjna NeatMouse

Ilość pobrań: 168 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
NeatMouse Portable