w
googluj
pl

Glary Duplicate Cleaner Portable 5.0.1.21


Glary Duplicate Cleaner Portable – przenośne wydanie darmowego programu Glary Duplicate Cleaner, który służy do wyszukiwania duplikatów plików (poprzez porównywanie plików) i następnie usuwania ich z nośnika danych. Zbędne duplikaty często są porozmieszczane w wielu lokacjach i zajmują niepotrzebnie przestrzeń dyskową.

Proces porównywania plików jest realizowany z dużą szybkością. Przeprowadzimy go również na wielu partycjach albo folderach w pojedynczym zadaniu. Przed uruchomieniem skanowania warto skonfigurować kilka parametrów związanych z zasadami analizy. Pliki możemy porównywać pod kątem nazw, rozmiarów oraz znaczników czasu (czas i data utworzenia, modyfikacji oraz ostatniego dostępu). Nie jest do końca jasne, czy program potrafi porównać pliki pod względem zawartości (brak takiej opcji, sprzeczne dane w witrynie producenta). Dostępne są funkcje ignorowania wybranych katalogów albo pomijania plików o rozmiarze mniejszym niż podany. Poza tym Glary Duplicate Cleaner pozwala na zawężenie zakresu skanowania tylko do plików o popularnych rozszerzeniach. W razie potrzeby ustalimy, które z typowych rozszerzeń będą uwzględniane podczas analizy, jak również manualnie wprowadzimy dodatkowe rozszerzenia do listy wyszukiwanych.

Wyniki skanowania zostaną domyślnie podzielone na kategorie/grupy odpowiadające typom plików. Dostępne kategorie obejmują m.in. dokumenty, obrazy, materiały wideo i audio, pliki kodu programistycznego oraz inne rodzaje danych. Każda z grup zawiera wykaz właściwych dla niej plików, które oczywiście posiadają swoje duplikaty. W wykazie prezentowane są nazwy, ikonki i rozmiary oryginalnych plików, jak również liczba wykrytych duplikatów dla każdego z nich. Po przejściu do którejś z pozycji wykazu, program wyświetli w sąsiedniej liście wszystkie powiązane z nią pliki (oryginały i duplikaty). W razie potrzeby zdecydujemy się na wyłączenie grupowania i wyświetlenie listy rezultatów bez podziału na kategorie. Lista informuje nas o nazwach, ścieżkach, rozmiarach, datach i czasach modyfikacji oraz statusie (oryginał/kopia) wykrytych plików. W wypadku obrazów dostępny jest także obszar z podglądem grafiki. Wyniki analizy można posortować według danej kolumny informacyjnej oraz wyeksportować do pliku TXT.

Program pozwala na „inteligentne” zaznaczanie plików w swojej liście operacyjnej. Możemy aktywować selekcję z pominięciem oryginałów, zaznaczanie tylko plików o rozmiarach większych lub mniejszych niż zdefiniowane, jak również zaznaczanie jedynie plików o datach utworzenia/modyfikacji zawartych w wybranym zakresie czasowym. Selekcję przeprowadzimy także w sposób całkowicie dowolny lub korzystając z opcji „zaznacz/odznacz wszystko” czy „odwróć zaznaczenie”. Po wyborze interesujących nas plików, możemy szybko usunąć je do systemowego kosza. Warto dodać, że program z poziomu listy wyników pozwala na uruchomienie danego pliku, podejrzenie jego właściwości oraz otworzenie jego lokacji w Eksploratorze Windows. Poza tym skorzystamy także z opcji łatwego wykluczania przeanalizowanego katalogu z następnego skanowania, jak również z funkcji oferującej szybki dostęp do wykazu ignorowanych folderów.

Wersja Portable zapisuje ustawienia tylko w swoim głównym katalogu. Dzięki temu jest w pełni przenośna i działa na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji, np. z poziomu pendrive’a lub dysku zewnętrznego. Wydanie Portable nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs graficzny Glary Duplicate Cleaner Portable jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Mniej zaawansowani użytkownicy w krótkim czasie opanują zasady obsługi aplikacji. Przy użyciu menu Pomoc można otworzyć witrynę z instrukcjami do programu Glary Utilities (tego samego producenta), wśród których umieszczono także dział poświęcony opisywanemu narzędziu. Porady są dostępne tylko w wersji anglojęzycznej.

Uwaga!
Sposób ustawienia polskiej wersji językowej interfejsu – z menu Help wybieramy opcję Languages i następnie w wywołanej liście klikamy w Polish. Zmiana języka wymaga ponownego uruchomienia programu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2 (3 głosów)

Strefa Download programu
Glary Duplicate Cleaner PortableGlary Duplicate Cleaner Portable 5.0.1.21
Wersja stabilna
3.2 MB | 2015-01-26
przejdź Wersja instalacyjna Glary Duplicate Cleaner

Ilość pobrań: 577 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Glary Duplicate Cleaner Portable