w
googluj
pl

XYplorerFree Portable 17.40.0100


XYplorerFree Portable to przenośna wersja darmowego wydania rozbudowanego menadżera plików – XYplorer. Nawet w bezpłatnej wersji program pozwala na bardzo wygodne eksplorowanie zawartości nośników danych (z użyciem różnych ustawień widoku, funkcji nawigacyjnych, wyszukujących i sortujących oraz filtrów), jak również przeprowadzanie zaawansowanych operacji na plikach i katalogach.

XYplorerFree został zaopatrzony w eksplorator drzewa katalogów, partycji, bibliotek użytkownika i folderów systemowych. Dostępny jest mechanizm kart, w których wyświetlimy pliki oraz katalogi z wybranych przez nas lokacji. Warto dodać, że karty można minimalizować do ikon. W razie potrzeby skorzystamy z trybu dwupanelowego - w każdym z paneli, ułożonych pionowo lub poziomo względem siebie, będziemy w stanie wyświetlić wiele kart jednocześnie. Pogram oferuje sporo trybów widoku plików i katalogów - m.in. lista, widok szczegółowy (także z miniaturami), ikony, miniatury i kafelki o różnych wymiarach, widok gałęzi (wyświetla rekursywnie wszystkie pliki i foldery z wybranej lokacji). Oprócz informacji o typowych właściwościach plików i katalogów (nazwa, rozmiar, znaczniki czasowe, ścieżka itp.), możemy zapoznać się wersjami oraz metadanymi plików, jak również wyświetlić podgląd obrazów, kadrów filmów i zawartości dokumentów (w tym PDF) lub podgląd źródła plików dowolnego typu (w formie tekstowej).

Program oferuje szeroki wachlarz funkcji nawigacyjnych – oprócz wspomnianego mechanizmu kart, skorzystamy m.in. z przycisków lub paska szybkiego przechodzenia do nadrzędnych/podrzędnych lokacji, strzałek służących do wielopoziomowego przenoszenia się pomiędzy odwiedzanymi katalogami, funkcji związanych z przeskakiwaniem do często używanych lub ostatnio otwieranych folderów, jak również do katalogów użytkownika albo popularnych katalogów systemowych. Możliwe jest dodawanie wybranych lokacji i plików do listy ulubionych albo oznaczanie elementów przy pomocy tagów, dzięki czemu później łatwiej jest przejść do danego katalogu/pliku (albo wyszukać te elementy).

Jak na porządny menadżer plików przystało, XYplorerFree posiada obszerny zestaw funkcji związanych z uruchamianiem, otwieraniem, wycinaniem, wklejaniem, kopiowaniem, przenoszeniem, duplikowaniem, zmienianiem nazw oraz usuwaniem plików lub katalogów (oczywiście również wielu naraz). Należy wspomnieć o wielopoziomowym cofaniu i ponawianiu wszystkich operacji na plikach i folderach (dostępny jest moduł historii tych akcji), a także kopiowaniu różnych danych do schowka systemowego. Program zaopatrzono w zaawansowaną wyszukiwarkę plików (wspiera dużą liczbę parametrów oraz wieloznaczniki, wartości logiczne i wyrażenia regularne), jak również obszerny zbiór opcji sortujących i filtrujących dane (w tym filtry koloryzujące pliki i katalogi na podstawie ich wybranych właściwości). Ponadto program potrafi tworzyć oraz rozpakowywać archiwa ZIP, generować rozmaite raporty, a także oferuje możliwość przygotowania skoroszytów z notatkami. Warto dodać, że XYplorerFree można obsługiwać przy pomocy skrótów klawiaturowych. Program zintegrujemy z menu kontekstowym Eksploratora Windows (za pomocą okna konfiguracyjnego programu).

Wersja Portable zapisuje ustawienia tylko w podkatalogu swojego głównego folderu. Dzięki temu jest w pełni przenośna i może działać z zachowaniem tej samej konfiguracji na różnych komputerach, np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego.

Interfejs graficzny XYplorerFree Portable jest nowoczesny, przyjemny dla oka, a przy tym wysoce funkcjonalny. Można dostosować wygląd, kolorystykę czy widoczność różnych elementów interfejsu. Mniej doświadczeni użytkownicy bez problemów opanują podstawy obsługi programu. Bardziej zaawansowane funkcje wymagają szerszej wiedzy o systemie plików. Anglojęzyczne instrukcje i porady są dostępne we wbudowanym pliku pomocy oraz w witrynie producenta.

Uwaga!
Przygotowano również wersję Pro, wyposażoną w nieco większą ilość funkcji niż wydanie darmowe XYplorer. Różnice pomiędzy wersjami zostały wymienione w witrynie producenta. Za jej pomocą można nabyć licencję na edycję Professional.

W bazie Programosy.pl udostępniliśmy także trial XYplorer Pro.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
XYplorerFree PortableXYplorerFree Portable 17.40.0100
Wersja stabilna
3.87 MB | 2016-11-26
przejdź Wersja instalacyjna XYplorerFree

Ilość pobrań: 373 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
XYplorerFree Portable
avatararrow
~anton | 2015.05.09 20:56
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Super aplikacja,mnóstwo opcji,Polecam
XYplorerFree Portable 15.00.0500