w
googluj

Empty Folder Finder Portable 1.3.1.0


Empty Folder Finder Portable to niewielki program do automatycznego wyszukiwania i usuwania pustych (lub prawie pustych) folderów z dysków. Został stworzony przede wszystkim z myślą o czyszczeniu komputera z pozostałości po odinstalowanych programach, które nie zawsze całkowicie „zacierają” po sobie ślady, często zostawiając na dysku niepotrzebne już katalogi. Opisywana wersja to Portable, dzięki czemu działa bez instalacji w systemie. Aplikacja umożliwia wykorzystanie kilku filtrów, dzięki czemu będziemy mogli znaleźć nie tylko całkowicie puste foldery, ale również takie, w których znajduje się maksymalna, zadana ilość plików o konkretnym rozmiarze i wybranych rozszerzeniach.

Aby skorzystać z programu, nie trzeba wiele zaangażowania. Przede wszystkim konieczne będzie podanie ścieżki początkowej poszukiwań pustych folderów. Zgodnie z założeniem, ponieważ program powinien ułatwiać czyszczenie komputera po dezinstalacjach, należałoby więc podać ścieżkę do katalogu Plików Programów, jednak równie dobrze sprawdzi się tutaj jakakolwiek inna lokalizacja. Dalej dostępne są dwa okienka ze szczególnymi kryteriami wyszukiwania. W pierwszym ustawimy ilość plików, jaka maksymalnie może znajdować się w potencjalnym folderze do usunięcia oraz ich wielkość w megabajtach, w drugim z kolei – wspomniane wcześniej rozszerzenia; aby brać pod uwagę wszystkie pliki, niezależnie od ich typów, pole to należy pozostawić puste. Proces przeszukiwania wybranego katalogu rozpoczyna się po naciśnięciu przycisku „Go!”.

Po zakończonej analizie, na ekranie wyświetlana jest lista wszystkich folderów, które spełniły wybrane przez nas kryteria. Prezentowana jest ich nazwa, ilość zawieranych dokumentów, rozmiar oraz szczegółowa ścieżka. Na tym etapie można je bezproblemowo usunąć z dysku, oczyszczając tym samym komputer ze zbędnych, pustych (lub niemal pustych, zgodnie z kryteriami) katalogów.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Empty Folder Finder PortableEmpty Folder Finder Portable 1.3.1.0
Wersja stabilna
0.21 MB | 2015-06-15
przejdź Wersja instalacyjna Empty Folder Finder

Ilość pobrań: 1138 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
Empty Folder Finder Portable