w
googluj
pl

muCommander Portable 0.9.7-1


muCommander Portable – przenośne wydanie darmowego. lekkiego menadżera plików, który jest w pewnym stopniu wzorowany na popularnym Total Commanderze, ale nieco się od niego różni (a także jest uboższy w funkcje). muCommander to program wieloplatformowy, może działać w różnych systemach operacyjnych, jeżeli tylko będzie w nich dostępna Java (menadżer bazuje właśnie na tym środowisku).

muCommander tworzy wirtualny system plików, który obsługuje nośniki lokalne oraz serwery/udziały FTP, SFTP, SMB, NFS, HTTP, Amazon S3, Hadoop HDFS oraz Bonjour. Tak jak wiele innych menadżerów plików, program oddaje do naszej dyspozycji dwa panele eksploracyjne (układ pionowy lub poziomy) oraz drzewo katalogów. Można otwierać kolejne karty lokacji w wybranym panelu eksploracyjnym. Dostępne są typowe operacje na plikach i folderach, różne funkcje sortujące i nawigacyjne, zakładki, a także funkcje dzielenia i łączenia plików, porównywania katalogów, kopiowania ścieżek, podglądu i edycji zawartości plików, obliczania sum kontrolnych. Na uwagę zasługuje menadżer uprawnień. Interesujące są również możliwości wysyłania plików na e-mail oraz przeglądania zawartości, tworzenia i rozpakowywania archiwów ZIP, RAR, 7z, TAR, GZip, BZip2, AR/Deb, LST, ISO i NRG. Pliki zawarte w archiwach ZIP można eksplorować, modyfikować i wypakowywać na bieżąco, bez konieczności dekompresji całej „paczki”. muCommander został wyposażony w polecenie Uruchom, funkcje otwierania plików (również za pomocą wybranego programu) oraz możliwość otwierania wybranych lokacji w Eksploratorze Windows. Można bez problemu używać wielu instancji menadżera. Konfigurowalne skróty klawiaturowe znacznie zwiększają szybkość pracy z programem.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w swoim głównym katalogu, tak więc jest w pełni przenośna i może działać na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji (np. z poziomu pendrive’a lub dysku zewnętrznego).

Interfejs graficzny muCommander jest dość skromny wizualnie, ale wysoce konfigurowalny. W razie potrzeby wybierzemy skórkę interfejsu oraz zdecydujemy o wyglądzie ikon, widoczności lub ukryciu przycisków funkcyjnych, pasków narzędziowych itd. Mniej zaawansowani użytkownicy powinni bez problemu poradzić sobie z podstawami obsługi narzędzia. Niestety, w chwili tworzenia opisu brakuje lokalnego pliku pomocy, a dokumentacja online i forum programu są niedostępne (rozwój programu wydaje się być wstrzymany).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
muCommander PortablemuCommander Portable 0.9.7-1
Wersja stabilna
49 MB | 2021-06-24
przejdź Wersja instalacyjna muCommander

Ilość pobrań: 241 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (1)
muCommander Portable
avatararrow
Darom | 2018.03.19 16:46
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie można pobrać programu:

404
File not found
The site configured at this address does not contain the requested file.
If this is your site, make sure that the filename case matches the URL.
For root URLs (like http://example.com/) you must provide an index.html file.
Read the full documentation for more information about using GitHub Pages.
muCommander Portable 0.9.0