w
googluj
pl

FreeArc Portable 0.666


FreeArc Portable (wersja niewymagająca instalacji) to bezpłatny program do kompresji danych. Narzędzie nie jest tak popularne jak inne programy tego typu, chociaż cechuje się przejrzystym interfejsem (przetłumaczonym na wiele języków, także na polski), bogatą funkcjonalnością oraz niewielkim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe.

Aplikacja jest zupełnie darmowa również do użytku komercyjnego, można z niej korzystać w firmie. Po szybkiej instalacji bez niespodzianek (braku propozycji instalacji dodatkowych komponentów typu pasek narzędziowy do przeglądarki internetowej) i pierwszym uruchomieniu pojawia się okno wyboru języka, w jakim chcemy posługiwać się programem - wśród wielu tłumaczeń nie zabrakło języka polskiego. Wygląd aplikacji jest raczej skromny, za to przejrzysty i intuicyjny.

FreeArc to przede wszystkim program o sporych możliwościach w zakresie kompresji i dekompresji plików, obsługujący wiele formatów i posiadający dodatkowe narzędzia. Choć aplikacja sama potrafi tworzyć archiwa jedynie w swoim własnym, wydajnym formacie ARC oraz samorozpakowujące pliki wykonywalne EXE, bez problemu dekompresuje już gotowe archiwa o rozszerzeniach m.in. ZIP, RAR, TAR, 7Z. Możliwa jest także konwersja z innych formatów do ARC bądź EXE.

Program posiada szereg funkcji dodatkowych, takich jak testowanie tworzonych archiwów pod względem poprawności, naprawianie uszkodzonych, szyfrowanie (z użyciem m.in. popularnej metody AES), zabezpieczanie hasłem, łączenie archiwów, dodawanie komentarzy lub zmiana innych parametrów (np. czasu, siły kompresji). Istotnym atutem programu jest możliwość obsługi z linii komend, co z pewnością docenią bardziej zaawansowani użytkownicy. Aplikację można zintegrować z Eksploratorem Windows, ustawiając odpowiednie komendy dla menu kontekstowego. Nie zabrakło ponadto opcji szybkiego sprawdzania, czy jest dostępna najnowsza wersja programu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
FreeArc PortableFreeArc Portable 0.666
Wersja stabilna
11 MB | 2015-10-12
przejdź Wersja instalacyjna FreeArc

Ilość pobrań: 725 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
FreeArc Portable