w
googluj

Mem Reduct Portable 3.3.5


Mem Reduct Portable - przenośna wersja programu, która nie wymaga instalacji. Jest to program do zwalniania aktualnie wykorzystywanej pamięci operacyjnej (RAM) komputera. Umożliwi to fizyczne usunięcie z pamięci pozostałości po zamkniętych już aplikacjach (system Windows inteligentnie zarządza pamięcią, nie usuwając danych z RAM-u bezpośrednio po wyjściu z danego programu; można to zaobserwować na przykład przy uruchamianiu aplikacji, która dość długo się ładuje: kolejne uruchomienie bezpośrednio po zamknięciu programu, powinno być dużo szybsze). Opisywany program to niewielka aplikacja rozwijana w ramach licencji z otwartym kodem, dzięki czemu każda zainteresowana rozwojem projektu osoba, może wnieść do kodu źródłowego własne poprawki, które być może w kolejnych edycjach zostaną uwzględnione przez grupę zarządzającą całym programem.

Mem Reduct jest bardzo prosty w obsłudze. Po uruchomieniu, oczom użytkownika ukazuje się niewielkie okienko, które informuje go na bieżąco o aktualnym stanie wykorzystania pamięci operacyjnej. Znajdziemy tutaj przede wszystkim ilość całkowitej zainstalowanej w komputerze pamięci, dostępne miejsce oraz ich procentową proporcję. Te same informacje są również cały czas widoczne na pasku zadań systemu, skąd możemy się także szybko dostać do ustawień przy zwalniania pamięci, bezpośrednio z menu kontekstowego.

Warto zwrócić uwagę na preferencje dostępne w programie, które (w przypadku tak niewielkiego narzędzia), pozytywnie zaskakują swoją licznością. Znajdziemy tu wiele przydatnych drobiazgów, które pozwolą maksymalnie dostosować aplikację do własnych potrzeb. Dostępna jest także edycja wyglądu niewielkiego wskaźnika na pasku zadań, prezentującego aktualny procent wykorzystania pamięci.

Uwaga!
• Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.• W pobieranej paczce znajdują się osobne aplikacje, które przeznaczone są zarówno dla 32-, jak i 64-bitowych wersji systemowych. Należy korzystać z odpowiedniej, dla systemu użytkownika, edycji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Mem Reduct PortableMem Reduct Portable 3.3.5
Wersja stabilna
0.32 MB | 2019-02-10
przejdź Wersja instalacyjna Mem Reduct

Ilość pobrań: 440 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Mem Reduct Portable