w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 160
Wszystkich postów: 905251
Wszystkich tematów: 127827

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7251 dni

Mem Reduct 3.3.5


Mem Reduct to program do zwalniania aktualnie wykorzystywanej pamięci operacyjnej (RAM) komputera. Umożliwi to fizyczne usunięcie z pamięci pozostałości po zamkniętych już aplikacjach (system Windows inteligentnie zarządza pamięcią, nie usuwając danych z RAM-u bezpośrednio po wyjściu z danego programu; można to zaobserwować na przykład przy uruchamianiu aplikacji, która dość długo się ładuje: kolejne uruchomienie bezpośrednio po zamknięciu programu, powinno być dużo szybsze). Opisywany program to niewielka aplikacja rozwijana w ramach licencji z otwartym kodem, dzięki czemu każda zainteresowana rozwojem projektu osoba, może wnieść do kodu źródłowego własne poprawki, które być może w kolejnych edycjach zostaną uwzględnione przez grupę zarządzającą całym programem.

Mem Reduct jest bardzo prosty w obsłudze. Po uruchomieniu, oczom użytkownika ukazuje się niewielkie okienko, które informuje go na bieżąco o aktualnym stanie wykorzystania pamięci operacyjnej. Znajdziemy tutaj przede wszystkim ilość całkowitej zainstalowanej w komputerze pamięci, dostępne miejsce oraz ich procentową proporcję. Te same informacje są również cały czas widoczne na pasku zadań systemu, skąd możemy się także szybko dostać do ustawień przy zwalniania pamięci, bezpośrednio z menu kontekstowego.

Warto zwrócić uwagę na preferencje dostępne w programie, które (w przypadku tak niewielkiego narzędzia), pozytywnie zaskakują swoją licznością. Znajdziemy tu wiele przydatnych drobiazgów, które pozwolą maksymalnie dostosować aplikację do własnych potrzeb. Dostępna jest także edycja wyglądu niewielkiego wskaźnika na pasku zadań, prezentującego aktualny procent wykorzystania pamięci.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (16 głosów)

Strefa Download programu
Mem ReductMem Reduct 3.3.5
Wersja stabilna
0.35 MB | 2019-02-10
przejdź
Mem Reduct Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 1431 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (3)
Mem Reduct
avatararrow
~ALF | 2015.11.28 10:40
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dostępne języki : English, Bulgarian, French, Hungarian, Portugese, Russian, Ukrainian. Teraz wszystko jasne. Wiem, że w Polsce rządzą Ukraińcy, ale wmawiać internautom, że ukraiński język to polski jest chyba lekką przesadą. MATTI - Usuń z łaski swojej tę polską flagę.
Mem Reduct 3.1.1310
avatararrow
~Jacek | 2015.10.30 21:02
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Gdzie w tym programie jest język polski...???
Mem Reduct 3.1.1262
avatararrow
~Krzysztof | 2015.05.11 17:36
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo przydatny programik zwłaszcza dla posiadaczy starszego sprzętu o małej liczbie pojemności RAM np.500 MB.Zwiększa prędkość pracy przy zużyciu niewielkich zasobów komputera.Łatwy w użyciu.
Mem Reduct 3.0.436