w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 100
Wszystkich postów: 904575
Wszystkich tematów: 127605

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6880 dni

Process Piglet 1.01.14


Process Piglet to niewielki dodatek do systemu operacyjnego, który zajmuje się monitoringiem zużycia pamięci operacyjnej komputera. Rezydując na pasku zadań, program stale analizuje ilość pamięci zużywanej przez poszczególne zadania i na bieżąco wyświetla powiadomienia, jeśli któryś proces przekroczy zajętością pamięci, zadany mu przez program limit.

Poza funkcją informacyjną, Process Piglet pozwala także na realizowanie podstawowy akcji dla procesów, które oferowane są również przez systemowy menadżer. Aby z nich skorzystać, wystarczy kliknąć dwukrotnie na ikonę programu na pasku zadań, aby wyświetlić okno zawierające listę procesów najbardziej zużywających w danej chwili RAM. Należy wybrać interesującą nas pozycję, a następnie użyć prawego przycisku myszy, aby wyświetlić dostępne opcje. Znajdziemy wśród nich między innymi możliwość wymuszenia zamknięcia procesu, opcję jego ponownego uruchomienia oraz bezpośredni odnośnik do wyszukiwarki internetowej, dzięki któremu będziemy mogli zdobyć dodatkowe informacje o danym zadaniu.

Ustawienia programu, jak na tak proste narzędzie, są dość rozbudowane i umożliwiają kontrolę zachowania się całej aplikacji oraz poszczególnych procesów. Ręcznie można ustawić limit ilości pamięci, który, jeśli zostanie przekroczony, wywoła odpowiednie powiadomienie dla użytkownika. Możliwe jest także stworzenie listy wyjątków procesów, których obserwacja nie będzie generowała komunikatów, co może się okazać przydatne na przykład w przypadku przeglądarek, które nie rozdzielają kolejno otwieranych kart na osobne procesy, a co za tym idzie reprezentacja głównego zadania programu w pamięci operacyjnej znacznie się rozrasta.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Process PigletProcess Piglet 1.01.14
Wersja stabilna
1.12 MB | 2014-02-18

Ilość pobrań: 222 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Process Piglet