w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 220
Wszystkich postów: 904575
Wszystkich tematów: 127605

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6880 dni

GFX Memory Speed Benchmark 1.1.14.16


GFX Memory Speed Benchmark to program do testowania wydajności pamięci operacyjnej (RAM) oraz graficznej. Mamy tu możliwość ręcznego przeprowadzenia testów, a więc zaalokowania odpowiedniego obszaru w wybranej pamięci, zapisania w nim danych, następnie odczytywania i ostatecznie zwolnienia obszaru, ale również opcję automatyzacji. Tylko w tym drugim przypadku istnieje możliwość automatycznego przeliczenia wyników poszczególnych prób na uśredniony wynik, który prezentowany jest później jako ostateczny wynik testu.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Po uruchomieniu automatycznie wykrywany jest zainstalowany na komputerze sprzęt. W górnej częściej użytkownik ma możliwość wybrania rozmiaru (w megabajtach) pojedynczej porcji zapisywanych lub odczytywanych danych, a obok liczbę przebiegów – tyczy się to jedynie opcji „Benchmark”, którą uruchamiamy w niemal tym samym miejscu odpowiednim przyciskiem. Po jego wybraniu do pamięci operacyjnej systemu i karty graficznej, kolejno zostaną zapisane i odczytane dane, a zebrane informacje przeliczone na uśrednione wyniki. W tym czasie najlepiej jest nie korzystać z komputera i pozwolić sprzętowi działać z maksymalną możliwą w tej chwili wydajnością.

Czas testu jest zależny w pierwszej kolejności naturalnie od prędkości naszych podzespołów, ale nie zapominajmy również o rozsądnym doborze liczby przebiegów. Domyślnie proponowane 20 jest wystarczające, by uzyskać wiarygodne wyniki uśrednione. W naszym przypadku zmniejszenie liczby prób nawet do 5 w praktyce dawało niemal identyczne rezultaty. Warto eksperymentować z tym ustawieniem, w szczególności przy układach o niskiej wydajności, kiedy test trwałby niepotrzebnie długo.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
GFX Memory Speed BenchmarkGFX Memory Speed Benchmark 1.1.14.16
Wersja stabilna 32-bitowa
11.4 MB | 2020-07-19
GFX Memory Speed Benchmark 1.1.14.16
Wersja stabilna 64-bitowa
10.7 MB | 2020-07-19

Ilość pobrań: 931 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 49

Komentarze (0)
GFX Memory Speed Benchmark