w
googluj
pl

GetFoldersize Portable 3.1.24


GetFoldersize Portable to program w przenośnej wersji, który służy do analizy folderów i wyświetlania ich udziału w całkowitym zajmowanym miejscu na dyskach komputera. Jest narzędziem dość zaawansowanym, które pozwala na wiele operacji sortowania oraz daje możliwość pokazywania zebranych danych w kilku okienkach, które można samodzielnie aranżować, by dopasować je do wymagań konkretnego przypadku. Dzięki integracji programu z powłoką systemową, dostęp do szybkiej analizy wybranego katalogu mamy nie tylko bezpośrednio z aplikacji, ale także z doinstalowanej opcji menu kontekstowego eksploratora plików.

Folder, na którym wykonamy wspomniane polecenie z menu podręcznego, zostanie uruchomiony w oknie aplikacji i uznany za bazę do dalszych analiz. Oznacza to, iż zagłębiając się niżej w jego strukturze, rozmiary kolejnych plików i podfolderów, odnosić się będą do wybranego wcześniej katalogu (na przykład w kontekście procentowej zajętości miejsca). Jeśli GetFolderSize uruchamiany jest bezpośrednio, do analizy konieczne jest wskazanie ścieżki początkowej. Może to być albo konkretny folder, tak jak w poprzednim przypadku, albo cała partycja dysku. Choć skanowanie zajmuje co najwyżej kilkadziesiąt sekund, jest to wynik zauważalnie dłuższy od możliwości wydajnościowych niektórych propozycji konkurencyjnych; ponieważ jednak nadal mówimy o zaledwie kilkunastosekundowym czasie oczekiwania, ciężko uznać tę cechę za wyraźną wadę.

Kiedy wybrana przez użytkownika lokalizacja zostanie przeanalizowana, lista folderów oraz ich dodatkowe szczegóły, wyświetlane są na liście. Ciekawą cechą programu jest opcja ręcznego przenoszenia zawartości okienek pomiędzy sobą, włącznie z możliwością zmiany ich rozmiarów i układu niektórych ikon (wśród których znajdziemy między innymi możliwość zmiany jednostek wyświetlania rozmiaru plików czy też różne tryby sortowania).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
GetFoldersize PortableGetFoldersize Portable 3.1.24
Wersja stabilna
7.02 MB | 2017-05-17
przejdź Wersja instalacyjna GetFoldersize

Ilość pobrań: 357 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
GetFoldersize Portable