w
googluj

MassCert Portable 1.8.0.10


MassCert Portable - przenośna wersja programu, dzięki czemu nie wymaga instalacji w systemie. Jest to program do zbiorowego podpisywania cyfrowego aplikacji. Wykorzystuje do działania aplikację SignTool od Microsoftu, która wchodzi w skład Windows SDK. Obsługuje tworzenie znaczników czasu (tzw. „timestamping”), dzięki czemu przeprowadzona autoryzacja wybranych aplikacji zostanie odpowiednio zakodowana i zapisana. Dodatkowo użytkownik może skorzystać z podania opcjonalnych informacji, takich jak certyfikat i prywatny klucz, w oparciu o standard PKCS #12.

Program jest bardzo prosty w obsłudze; choć nie została ona zorganizowana w formie kreatora, wypełniane po kolei elementy jedynego okienka aplikacji, sprawdzą się w podobny sposób. Zaczynając od góry, konieczne będzie podanie ścieżki dostępu do wspomnianego już narzędzia SignTool. Ponieważ występuje ono standardowo w doinstalowanym pakiecie deweloperskim Windowsa, pliku wykonywalnego warto najpierw poszukać w folderach Windows SDK. Dalej dostępne są ustawienia znacznika czasu. Jeśli chcemy z niego skorzystać, z listy możliwy jest wybór odpowiedniej opcji. Kolejna rubryka pozwala natomiast na wskazanie ścieżki dostępu do utworzonego przez nas wcześniej certyfikatu, który zostanie przypisany wybranym przez nas aplikacjom. Poniżej znajduje się miejsce na wpisanie odpowiedniego hasła dostępu.

Ostatni eta to wskazanie konkretnych aplikacji (na przykład plików wykonywalnych), które zostaną wyposażone w wybrany certyfikat. Dodawane do listy pliki można z niej również usuwać, w sytuacji przypadkowego wybrania jakiegoś programu. Kiedy lista jest już odpowiednio przygotowana, pozostaje nam już tylko wybrać przycisk „Sign”, co rozpocznie automatyczne przypisywanie certyfikatu do każdej aplikacji.

Wymagania!
Do poprawnego działania programu, konieczne jest zainstalowanie Windows SDK.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
MassCert PortableMassCert Portable 1.8.0.10
Wersja stabilna
2.07 MB | 2019-05-02
przejdź Wersja instalacyjna MassCert

Ilość pobrań: 45 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
MassCert Portable