w
googluj

UVK - Ultra Virus Killer 11.10.11.6


UVK - Ultra Virus Killer to rozbudowana aplikacja, zawierająca w sobie skaner wirusów, immunizator anty-zagrożeniowy, narzędzia do deinstalacji programów, oczyszczania dysku i rejestru oraz naprawy systemu. Posiada także menadżery procesów, usług, autostartu, modułów pamięci i alternatywnych strumieni danych (ADS). Aplikacja nie oferuje automatyzacji swoich funkcji (z małymi wyjątkami) ani ochrony w czasie rzeczywistym.

Wiele z modułów programu pozwala na szybkie uzyskanie informacji z sieci o wyświetlanych przez nie pozycjach. Raporty pochodzą z portali klasyfikujących złośliwe oprogramowanie - VirusTotal, ThreatExpert, Runscanner, dostępne jest także wyszukanie informacji za pomocą Google. W modułach można również otwierać lokalizację wybranych pozycji, podglądać ich właściwości, wyszukiwać odpowiednie klucze rejestru, weryfikować sygnatury, uruchamiać, zatrzymywać i usuwać określone składniki. Segregacja prezentowanych przez program danych opiera się na ich podziale na ukryte lub jawne, podpisane przez Microsoft i innych producentów bądź też pozbawione podpisu, aktywne albo zatrzymane itp. Często można blokować lub znosić blokadę zmian wprowadzanych przez różne programy czy inne czynniki do danych komponentów systemu i aplikacji. Funkcja tworzenia kopii zapasowej rejestru jest obecna w kilku różnych modułach. Nie sposób opisać tutaj wszystkich opcji, ponieważ Ultra Virus Killer to bardzo rozbudowane narzędzie. Warto dodać, że program można obsługiwać za pomocą wiersza poleceń, dostępne jest także tworzenie skryptów w oknie analizatora logu i uruchamianie ich w UVK.

Rezultatem skanowania antywirusowego w module „Scan and create log” jest wyświetlenie wyników tej analizy w logu. Użytkownik sam musi zdecydować, które z wpisów dotyczą potencjalnych zagrożeń. Poprzez specjalne okno analizatora logu możemy przeglądać raport ze skanowania, edytować go, segregować dane, a przede wszystkim zaznaczyć wybrane wpisy (wystarczy dowolny fragment linii) i w łatwy sposób sprawdzić je, a także ich hashe MD5, w portalach zajmujących się klasyfikacją wirusów i malware, czy po prostu w wyszukiwarce Google. Analizator pozwala także na wykorzystanie skryptów programu lub skryptów innego pochodzenia w celu kontroli nad każdym plikiem, o którym informuje nas log.

W module „System Immunization” można uodpornić system i jego komponenty na działanie złośliwego oprogramowania, niechcianych aplikacji itp. Jest to tzw. immunizacja, która w przypadku Ultra Virus Killer chroni przed wprowadzeniem nieupoważnionych zmian w autostarcie i logowaniu Windows, rejestrze systemu, przeglądarce Internet Explorer oraz Eksploratorze Windows.

Moduł „System Booster” odpowiada za usuwanie plików zaśmiecających system, ciasteczek, cache i zbędnych danych przeglądarki Internet Explorer oraz błędnych wpisów rejestru. Możemy także przeskanować i oczyścić chronione zasoby systemu oraz dokonać rejestracji bibliotek.dll lub zdefragmentować rejestr.

Z kolei moduł „Smart Uninstaller” pozwala na odinstalowywanie aplikacji, istnieje możliwość wymuszenia deinstalacji w przypadku bardziej opornych programów, czy też przeprowadzenia jej bez konieczności ingerencji użytkownika. Dostępna jest także funkcja usunięcia wpisów deinstalatorów.

W module „Delete files and folders” usuwamy niepotrzebne pliki i katalogi, ale możemy je również przenosić lub kopiować.

Moduły dotyczące procesów, usług, autostartu, pamięci oraz alternatywnych strumieni danych (ADS) pozwalają na zarządzanie tymi składnikami, np. na zabijanie procesów, zatrzymywanie, uruchamianie lub usuwanie usług, kasowanie wpisów w autostarcie, sterowanie działaniem modułów pamięci. Zaletą aplikacji jest zdolność skanowania i kontrolowania alternatywnych strumieni danych, nie każdy program antywirusowy przeprowadza tego typu analizę, a przynajmniej nie na tak głębokim poziomie jak UVK Virus Killer.

Moduł „System repair” posiada szereg rozwiązań dotyczących kompleksowej naprawy systemu, łącznie z przeprowadzeniem jej bez konieczności nadzoru ze strony użytkownika. Poprzez ten moduł można również naprawiać rozszerzenia plików oraz uruchamiać rozmaite narzędzia i funkcje Windows – edytor rejestru, menadżery usług, zadań, dysków itp., a także otwierać dowolne pliki i foldery na komputerze lokalnym lub zdalnym.

W module „Run scripts” możemy wykonać kilka domyślnych skryptów programu, służących do naprawy całego systemu i oczyszczenia go ze zbędnych składników, a także dodać i uruchomić inne posiadane przez nas skrypty. Właściwości skryptów można edytować w niewielkim okienku.

Moduł „Tools” pozwala na sprawdzenie określonego pliku w portalach klasyfikujących złośliwe oprogramowanie. Dzięki modułowi odnajdziemy również dany klucz w edytorze rejestru, zablokujemy lub odblokujemy wprowadzenie zmian do tego wpisu, wyszukamy o nim informacje w Google, czy też po prostu go usuniemy. W „Tools” można także zarządzać punktami przywracania systemu.

Moduł „System Info” służy do wyświetlenia ogólnych informacji o systemie, zaś moduł „Usefull internet links” to po prostu baza linków do stron i programów związanych ze zwalczaniem wirusów i malware.

Aplikacja posiada w miarę elegancką szatę graficzną, dostępnych jest także kilka skórek, odpowiedzialnych głównie za zmianę kolorów. Obsługa programu jest dość intuicyjna, ale niektóre funkcje wymagają wysokiego poziomu wiedzy informatycznej. Mniej zaawansowani użytkownicy powinni korzystać tylko ze zrozumiałych dla nich opcji i postępować ostrożnie przy wprowadzaniu jakichkolwiek zmian, których konsekwencji nie są w stanie przewidzieć.

UVK - Ultra Virus Killer to interesujące narzędzie, łączące w sobie cały szereg funkcji wpływających na sprawne działanie Windows. Nie jest ono co prawda w stanie zastąpić normalnego programu antywirusowego, ale z powodzeniem może służyć jako dodatkowa ochrona, gdyż oferuje bardzo szczegółową analizę tego co dzieje się w systemie oraz uodparnia go przeciwko działaniu złośliwego oprogramowania.

Uwaga!
Mniej zaawansowani użytkownicy powinni zachować ostrożność przy używaniu nie do końca zrozumiałych dla nich funkcji.

Przed skorzystaniem z niektórych modułów narzędzia zalecane jest stworzenie kopii rejestru i punktu przywracania systemu (można to zrobić w programie).

Przy swojej deinstalacji program może okazyjnie usunąć wszystkie punkty przywracania, jakie kiedykolwiek zostały stworzone w systemie. Przed odinstalowaniem programu zaleca się cofnięcie wprowadzonych przez niego zmian - przywrócenie stanu systemu i rejestru, najlepiej poprzez UVK. Dopiero wówczas możemy odinstalować program.

UVK - Ultra Virus Killer działa również w systemach Windows Server 2003, 2008, 2012.

Ograniczenia!
Niektóre z możliwości programu dostępne są dopiero po zakupie licencji. Można ją nabyć na stronie producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (20 głosów)

Strefa Download programu
UVK - Ultra Virus KillerUVK - Ultra Virus Killer 11.10.11.6
Wersja stabilna
24.8 MB | 2024-07-07

Ilość pobrań: 2414 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (4)
UVK - Ultra Virus Killer
avatararrow
abele2017 | 2017.07.20 06:38
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ultra Virus Killer to rozbudowana aplikacja!
javascript obfuscator https://javascript-obfuscator.org/
UVK - Ultra Virus Killer 10.6.4.0
avatararrow
~gregski | 2015.04.10 23:21
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
no garu napisal ze to trojan jest jest
UVK - Ultra Virus Killer 7.1.1.0
avatararrow
~zatkao | 2014.01.27 15:18
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Garu-a Ty chciałeś się popisać, czy jak?? Bo zwykłemu zjadaczowi chleba Twój komentarz jest na chuchu!!
UVK - Ultra Virus Killer 5.9.1.0
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl