w
googluj
pl

Ad-Aware Free Antivirus+ 12.6.997.11652


Ad-Aware Free Antivirus+ to bezpłatna wersja programu antywirusowego/anty-malware firmy Lavasoft. Aplikacja wyszukuje i zwalcza wirusy, trojany, rootkity, robaki, keyloggery, spyware i inne złośliwe oprogramowanie, oferując ochronę w czasie rzeczywistym oraz skanując dyski, partycje, wybrane foldery lub pliki, zarówno według ustalonego harmonogramu, jak i na doraźne życzenie użytkownika.

Ad-Aware Free Antivirus+ korzysta z dwóch silników wykrywania zagrożeń, pierwszy z nich odpowiada za wyszukiwanie wirusów (silnik antywirusa BitDefender), drugi jest przeznaczony do zwalczania pozostałych rodzajów złośliwego oprogramowania, m.in. spyware, keyloggerów itd. (rozwiązanie Lavasoft). Moduł ochrony w czasie rzeczywistym blokuje lub zawiesza wszystkie potencjalnie niebezpieczne procesy i zatrzymuje działanie plików, które próbują zainfekować system. Rejestr Windows jest chroniony na bieżąco przed wprowadzaniem niekorzystnych zmian, aplikacja analizuje także pliki pobrane z sieci LAN lub Internetu. Skanowanie bez ochrony w czasie rzeczywistym może odbywać się w trzech trybach : szybkim, pełnym i niestandardowym. Tryb szybki obejmuje jedynie procesy i najważniejsze komponenty systemu, w trybie pełnym zostają dokładnie przebadane wszystkie zasoby systemowe oraz pliki obecne na dyskach, tryb niestandardowy pozwala na wybór lokacji skanowania oraz przeprowadzenie analizy rejestru, archiwów, rootkitów, danych klientów pocztowych, ciasteczek przeglądarek oraz sektorów rozruchu. Aplikacja pozwala także na zdefiniowanie lokacji, które będą pomijane w trakcie wyszukiwania wirusów i malware oraz ustalenie harmonogramu automatycznego skanowania – może być ono wykonywanie codziennie, cotygodniowo lub co miesiąc, o wybranej przez użytkownika godzinie i w określonym trybie (szybkim lub pełnym). Ad-Aware Free Antivirus+ samoczynnie pobiera nowe definicje złośliwego oprogramowania z sieci, aktualizacje są uruchamiane w odstępach kilkugodzinnych.

Narzędzie, oprócz skanowania opartego o definicje już odkrytych zagrożeń, potrafi także analizować podejrzane zachowanie różnych programów oraz plików i zabezpieczać nas przed złośliwym oprogramowaniem, które nie zostało jeszcze poznane. Działanie niepewnych plików jest emulowane w tzw. piaskownicy (sandbox), czyli specjalnie przygotowanym wirtualnym środowisku, całkowicie izolującym system od wpływów rozmaitych wirusów i malware. Gdy Ad-Aware Free Antivirus+ wykryje zagrożenie, wyświetla niewielką informacje za pomocą zasobnika systemowego, dostępne jest także okno raportu, w którym użytkownik może zdecydować o dalszym postępowaniu z niebezpiecznym obiektem – umieszczeniu go w kwarantannie, usunięciu całego zarażonego pliku, zdezynfekowaniu go (wykasowaniu z niego złośliwego kodu) lub zignorowaniu problemu. Sama kwarantanna pozwala na skorzystanie z opcji usuwania niebezpiecznych obiektów lub przywracania ich do lokacji sprzed wykrycia zagrożenia. W programie otrzymujemy dostęp do szczegółowych raportów z przeprowadzonych skanowań. Przydatną funkcją jest kontrola powiadomień wyświetlanych przez narzędzie, można w niej zarządzać informacjami o aktualizacjach i wiadomościami reklamowymi producenta, a także wybrać powiadomienia, które zostaną dodane do listy ignorowanych i nie będą już więcej niepokoić użytkownika. Dla graczy komputerowych przygotowano Tryb Gracza, wyłączający wyświetlanie powiadomień oraz skanowanie podczas rozgrywki, jednak zachowujący niezbędną ochronę.

Interfejs graficzny programu jest elegancki i nowoczesny. Obsługa Ad-Aware Free Antivirus+ nie powinna stanowić problemu nawet dla mało zaawansowanych użytkowników. W razie wątpliwości co do znaczenia wybranych funkcji, można zapoznać się z instrukcją obsługi, którą otworzymy za pomocą panelu wyświetlanego po kliknięciu na strzałki w dolnej części okna aplikacji. Poradnik ten jest dostępny jedynie online (w witrynie producenta) i niestety nie posiada polskiej wersji językowej.

Instalacja online.

Uwaga!
Ad-Aware Free Antivirus+ podczas instalacji wymaga połączenia z internetem - automatycznie pobierana jest najnowsza wersja programu. Narzędzie zostanie zainstalowane w wersji 32 lub 64 bit, zależnie od architektury systemu operacyjnego.
Aplikacja może działać jako główny program antywirusowy lub rozwiązanie uzupełniające inny antywirus. Instalator pozwala na wybór metody działania, dodatkowo proponuje także instalację toolbara Ad-Aware Security Toolbar jako dodatku do przeglądarek Internet Explorer oraz Mozilla Firefox. Pasek ten zabezpiecza przed wczytywaniem złośliwych witryn WWW, jednak zmienia silnik wyszukiwania i stronę główną przeglądarki na rozwiązanie Lavasoft SafeSearch. Na szczęście można odznaczyć dodatek i przejść do instalacji właściwego programu.

Ograniczenia!
Wersja Free nie posiada wielu funkcji dostępnych w komercyjnych wydaniach antywirusa/pakietu bezpieczeństwa Ad-Aware Security. W programie nie skorzystamy z pełnej ochrony sieci w czasie rzeczywistym (oprócz skanowania pobranych plików), ochrony podczas przeglądania internetu, modułu zabezpieczającego pocztę, rozwiązania anty-phishingowego oraz kontroli rodzicielskiej.

Wymagania!
Producent wymaga bezpłatnej rejestracji programu - w wypadku jej braku, program nie będzie pobierał nowych definicji wirusów i malware.
Wymagania systemowe:
Windows XP - minimum Service Pack 3 dla wersji 32 bit i Service Pack 2 dla 64 bit.
Windows Vista - Service Pack 2
Windows 7 - Service Pack 1
Przynajmniej 1,8 GB (zalecane 2,8 GB) wolnej przestrzeni dysku, w tym 800 MB na dysku systemowym, 1 GB pamięci RAM (dla Vista i 7 zalecane 1.5 GB), zaleca się korzystanie co najmniej z procesora Dual Core 1.6 GHz, chociaż minimalny wymóg to jednordzeniowy CPU 800 MHz.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (19 głosów)

Strefa Download programu
Ad-Aware Free Antivirus+



Ad-Aware Free Antivirus+ 12.6.997.11652
Wersja stabilna
2.58 MB | 2018-12-20

Ilość pobrań: 4137 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (4)
Ad-Aware Free Antivirus+
sprawiedliwy | Komentarz został wyminusowany | wyświetl
avatararrow
~pj.seniorek | 2015.06.27 15:16
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nijaki tele02 dość często... tworzy nową [czyt. przekłamaną] rzeczywistość. Bywa, iż w twórczym pędzie obraża innych. Ale kto by się tym przejmował.
Ad-Aware Free Antivirus+ 11.7.485.8398
avatararrow
~trycykl | 2014.04.02 23:27
5 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Znacznie obciąża system? Chyba piszesz o jakimś innym antywirusie. Ad-Aware jest leciutki jak piórko. Poza tym obciążenie jest sporadyczne, gdy AA coś akurat sprawdza, a to, jeśli masz zadbany system, nie zdarza się często. Przez zdecydowaną większość czasu obciążenie wynosi 0 %.
Ad-Aware Free Antivirus+ 11.1.5354.0
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl