w
googluj

herdProtect Anti-Malware Scanner 1.0.3.9 Beta


herdProtect Anti-Malware Scanner to program przeznaczony do wykrywania różnych typów złośliwego oprogramowania – wirusów, trojanów, robaków, rootkitów, dialerów, keyloggerów, spyware itd. Narzędzie wyróżnia się na tle innych aplikacji z tej kategorii – skanowanie jest przeprowadzane w chmurze oraz wykorzystuje silniki aż 68 popularnych programów antywirusowych i anty-malware. herdProtect Anti-Malware Scanner nie usuwa zagrożeń, jego jedynym zadaniem jest wyszukiwanie wirusów i innego złośliwego oprogramowania oraz generowanie raportów o infekcjach. Skanowanie obejmuje wszystkie aktywne obiekty w systemie – procesy, moduły, sterowniki itd., a także dotyczy tych obiektów, które mogą zostać uruchomione automatycznie poprzez procedurę autostartu (analizowane są setki tzw. Autostart Extensibility Points ).

Dzięki współpracy z wieloma silnikami programów antywirusowych i anty-malware, które wykorzystują rozmaite techniki skanujące, program potrafi wykrywać zarówno już poznane infekcje, jak i rozpoznawać jeszcze nie sklasyfikowane zagrożenia na podstawie wzorców ich zachowania (analiza heurystyczna). Jeżeli herdProtect Anti-Malware Scanner wykryje złośliwe oprogramowanie posiadające już sygnaturę, w końcowym raporcie programu zostanie uwzględnione, które z 68 silników uznały dany obiekt za szkodliwy. W wypadku niepewnych i jeszcze nieznanych plików, aplikacja przesyła je do chmury w celu analizy ich działania w czasie rzeczywistym. Warto dodać, że transfer danych pomiędzy chmurą a naszym komputerem jest szyfrowany oraz tunelowany, w dodatku w trosce o anonimowość użytkowników, pliki wysyłane na serwery herdProtect są pozbawiane prywatnych metadanych.

Interfejs graficzny programu jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Obsługa sprowadza się właściwie jedynie do uruchomienia analizy i przeglądania wyników raportu. Jeżeli aplikacja wykryje infekcje, użytkownik sam musi zadbać o usunięcie złośliwego oprogramowania. Gdy zostaną udostępnione kolejne wydania programu, powinny już posiadać funkcję likwidacji zagrożeń.

Silniki wykorzystywane do skanowania należą m.in. do programów antywirusowych i anty-malware takich jak: Avast!, AVG, Avira, ClamAV, Comodo, DrWeb, Emsisoft, ESET NOD32, F-Secure, GData, Kaspersky, Malwarebytes Anti-malware, Lavasoft Ad-aware, McAfee, Panda Platinum, PC Tools, Sophos. Pełna lista jest dostępna w witrynie producenta aplikacji.

Wymagania!
Aplikacja wymaga połączenia z Internetem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (8 głosów)

Strefa Download programu
herdProtect Anti-Malware ScannerherdProtect Anti-Malware Scanner 1.0.3.9 Beta
Wersja rozwojowa
2.74 MB | 2015-07-29

Ilość pobrań: 1541 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (3)
herdProtect Anti-Malware Scanner
avatararrow
~Pawel | 2013.12.23 15:12
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wygląda na to, że witryna herdProtect ma jakieś problemy, jeszcze przed chwilą nie można było jej odwiedzić. Pobieranie też nie szło, albo trzeba było długo czekać zanim się włączy.Teraz już się poprawiło.
herdProtect Anti-Malware Scanner 1.0.0.0 Beta
avatararrow
MaTi | 2013.12.21 11:35
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Link poprawiony. Dziękujemy za informacje.
herdProtect Anti-Malware Scanner 1.0.0.0 Beta
avatararrow
~arwenka | 2013.12.20 15:25
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Witam.
Bardzo mi przykro ale nie działa link do programu.
herdProtect Anti-Malware Scanner 1.0.0.0 Beta