w
googluj

Avetix Free 5.0.159


Avetix Free to darmowy program antywirusowy połączony w filtrem przeciwko trojanom, skanowaniem poczty oraz ochroną w czasie rzeczywistym bazującą na gotowych lub ręcznie dostosowywanym profilu. Wbudowano w niego również tryb gracza, dzięki czemu program za naciśnięciem jednego przycisku wprowadzi ustawienia pozwalające na bezproblemowe łączenie się z poziomu wybranej gry. Interfejs jest nowoczesny i kolorowy, pozostał przy tym czytelny i logicznie zorganizowany. Zdecydowanie ułatwia to pracę i uatrakcyjnia program dla początkujących użytkowników.

Jak większość tego typu aplikacji, również Avetix Free jest niemal bezobsługowy bezpośrednio po instalacji. W pierwszych krokach warto przystąpić do aktualizacji bazy wirusów i zagrożeń (o jej aktualności informuje nas baner w górnej części okna programu). Gdy tylko ten etap zostanie zakończony, możemy cieszyć się pełną ochroną oferowaną przez antywirus. Możemy wtedy spędzić nieco czas na dostosowywaniu programu do naszych potrzeb w ustawieniach. Będziemy mogli sprecyzować zachowanie aplikacji w przypadku rozpoznania nowych zagrożeń, a także zdefiniować szczegóły funkcjonowania profilu użytkownika, o który rozszerzyć można standardową bazę kilku z nich. Warto zwrócić uwagę, iż fabryczne ustawienia profilów również możemy edytować.

Wybieranie poszczególnych funkcji w programie sprowadza się do klikania w wyjątkowo duże kafle reprezentujące poszczególne możliwości. Bez zbędnych ustawień jednym kliknięciem możliwa jest dezaktywacja, bądź ponowne włącznie wybranych modułów. Podobnie przebiega wybór rodzaje ręcznego skanowania; dostępne jest szybkie lub pełne, różniące się szybkością oraz dokładnością działania.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (8 głosów)

Strefa Download programu
Avetix FreeAvetix Free 5.0.159
Wersja stabilna
9.76 MB | 2015-06-28

Ilość pobrań: 759 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (3)
Avetix Free
avatararrow
~MANIX | 2015.06.28 23:44
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
TEN ANTYWIRUS ZAWIERA TROJANA WIN32 AGENT
Avetix Free 5.0.159
avatararrow
~dante | 2014.10.17 19:50
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
to prawda, zajmuje prawie 400MB. przy włączonym szybkim skanowaniu można normalnie przeglądać strony i pracować. Kompa nie zamula. A to, że si e często aktualizuje to plus. W opcjach można zmienić aktualizacje - domyślnie ustawione są co godzina.
Avetix Free 3.3.8
avatararrow
~Krzysztof | 2014.10.03 19:35
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Knot zupełny! Zamula komputer,zajmuje prawie 0,5 GB na dysku i ciągle pobiera aktualizacje.To pryszcz ! Spróbujcie go odinstalować ! Uda się tylko metodą wymuszoną. Polecam geek unistaler. Sam tak zrobiłem.Radzę omijać ten program szerokim łukiem !
Avetix Free 3.2.5