w
googluj

Malwarebytes Anti-Ransomware 0.9.17.661 Beta


Malwarebytes Anti-Ransomware (MBARW) to darmowy program, który chroni komputer przed oprogramowaniem typu ransomware. Niestety, dużo osób pada ofiarą takiego oprogramowania - szyfruje ono dane użytkownika i następnie domaga się zapłacenia okupu w zamian za ich odkodowanie. Program został stworzony przez uznaną firmę Malwarebytes, specjalizującą się w zwalczaniu złośliwego oprogramowania różnego typu.

Technologia ochronna zastosowana w Anti-Ransomware jest dość innowacyjna i nie bazuje na sygnaturach zagrożeń, a za to opiera się na zaawansowanej, bardzo skutecznej heurystyce. Program oferuje kompletną ochronę w czasie rzeczywistym, monitorując i analizując wszystkie procesy czy usługi działające w systemie. Algorytmy ochronne są w stanie wykrywać i blokować m.in. tak groźne typy ransomware jak CryptoWall4, CryptoLocker, Tesla, oraz CTB-Locker. Gdy próby działania charakterystyczne dla ransomware zostają wykryte, są natychmiast blokowane, a odpowiadające za nie pliki trafiają do kwarantanny. W razie potrzeby mamy pełną kontrolę nad jej zawartością - możemy zarówno usuwać umieszczone tam pliki, jak i przywracać je do ich poprzednich lokacji. Program posiada także sekcję odpowiedzialną za wykluczanie wybranych plików z zakresu analizy zagrożeń. Oczywiście dostępna jest funkcja zatrzymania/wznowienia ochrony. Malwarebytes Anti-Ransomware nie sprawia konfliktów podczas pracy z innym oprogramowaniem antywirusowym, a także z pozostałymi aplikacjami Malwarebytes. Warto dodać, że program może działać w trybie zminimalizowanym do zasobnika systemowego.

Interfejs graficzny Malwarebytes Anti-Ransomware jest nowoczesny i elegancki oraz intuicyjny w obsłudze. Mniej doświadczeni użytkownicy szybko opanują zasady korzystania z programu. W chwili tworzenia opisu nie udostępniono pliku pomocy, ale poprzez przycisk Feedback można otworzyć poświęcony programowi dział forum (z informacjami technicznymi i poradami).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (7 głosów)

Strefa Download programu
Malwarebytes Anti-RansomwareMalwarebytes Anti-Ransomware 0.9.17.661 Beta
Wersja rozwojowa
36.1 MB | 2016-09-08

Ilość pobrań: 1283 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (1)
Malwarebytes Anti-Ransomware
avatararrow
~ALF | 2016.01.31 17:06
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
This program does not support the version of Windows your computer is running.
Malwarebytes Anti-Ransomware 0.9.5.304 Beta