w
googluj
pl

Dr.Web Katana 1.0.8.6270


Dr.Web Katana – prosty program antywirusowy z polskojęzycznym interfejsem, należący do grupy aplikacji wymagających minimum uwagi od samego użytkownika. Na bieżąco chroni komputer przed zagrożeniami płynącymi z Sieci oraz zewnętrznych nośników danych, wykorzystując do tego nietypowy sposób działania: poza często stosowanej analizie infekcji bazującej na chmurze obliczeniowej, aplikacja nie korzysta z typowej bazy wirusów, ale samodzielnie wykrywa możliwe zagrożenia na podstawie analizy sposobu działania systemu operacyjnego i programów.

Jak sugeruje producent, dzięki temu program jest najskuteczniejszy w swojej klasie (nie wykorzystuje bowiem typowych baz danych, których aktualizacja mimo wszystko nie jest natychmiastowa), ale niejako „samodzielnie” i na bieżąco generuje reguły, według których wykrywane są wirusy. Czy takie rozwiązanie samo w sobie jest wystarczająco skuteczne pokaże czas, jednak aplikacja z pewnością jest jednym z najciekawszych programów uzupełniających dla „typowych” rozwiązań antywirusowych lub „Internet Security”. Dodatkowym atutem w tym przypadku jest wspomniany już na początku sposób działania programu – znakomita większość operacji wykonywana jest automatycznie w tle i użytkownik nie musi się nimi przejmować.

Co więcej, interfejs programu jest bardzo czytelny, a jego tłumaczenie nie zawiera błędów. Przyczepić by się można jedynie do faktu, że załączona instrukcja obsługi (swoją drogą szczegółowa i dobrze przygotowana), polskojęzyczna już niestety nie jest. Nie powinno to jednak odstraszać mniej wymagających użytkowników, którzy nie znają języka angielskiego – konfiguracja programu jest naprawdę prosta, ponieważ liczba dostępnych opcji nie przytłacza. Warto również mieć na uwadze, że o ile nie mamy specyficznych wymagań, aplikacja w zasadzie nie wymaga konfiguracji. Wystarczy ją zainstalować i cieszyć się z jej działania w tle.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

Wymagania!
W przypadku Windowsa XP konieczne jest posiadanie aktualizacji SP2 lub zainstalowanie dodatku Service Pack 3 (SP2 nie jest już dostępne).

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.9 (9 głosów)

Strefa Download programu
Dr.Web KatanaDr.Web Katana 1.0.8.6270
Wersja stabilna
46.8 MB | 2022-07-01

Ilość pobrań: 548 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Dr.Web Katana