w
googluj

Antivirus Live CD 32.0-0.102.0


Antivirus Live CD to program antywirusowy, który działa z poziomu bootowalnej płyty CD (lub pamięci przenośnej) i może okazać się przydatny w sytuacji, kiedy uszkodzenie oprogramowania komputera jest na tyle duże, że nie potrafimy go uruchomić, by skorzystać z innego typu rozwiązań ochrony danych. Aplikacja nie jest przy tym szczególnie zubożona. Oferuje kilka opcji wykrywania niebezpieczeństw oraz ich usuwania, a co najważniejsze, pomimo bezpośredniego działania z nośnika optycznego (bądź pendrive'a), potrafi zaktualizować bazę znanych sobie wirusów, co będzie możliwe, o ile komputer dysponuje połączeniem internetowym.

Program obsługiwany jest w formie tekstowej, co z początku może wydawać się przeszkodą, jednak interfejs został przemyślany wystarczająco dobrze, by być stosunkowo przyjaznym również dla mniej doświadczonych w tego typu środowisku użytkowników. Prócz funkcjonalności związanej z wykrywaniem wirusów, która została zorganizowana w formie kreatora, w programie znajdziemy także dość wygodny eksplorator, który pozwoli nam przejrzeć dokumenty znajdujące się na dyskach obsługiwanego komputera. Opisywana aplikacja ma zastosowanie praktycznie na dowolnym sprzęcie: obsługiwane są formaty plików btrfs, ext2, ext3, ext4, FAT, HFS, HFS+, jfs, Minix, NTFS, ReiserFS oraz XFS, co czyni program całkowicie uniwersalnym.

Przed skorzystaniem z programu warto sięgnąć do udostępnionego przez producenta tutorialu. Składa się on zarówno z krótkiej instrukcji wzbogacanej licznymi zrzutami ekranu z działania programu, jak również filmu, w którym prezentowane są możliwości pakietu.

Uwaga!
Program dystrybuowany jest w formie pliku obrazu płyty (ISO), który może zostać nagrany na fizyczny nośnik CD przy użyciu narzędzi dostępnych bezpośrednio w systemie. Można również skorzystać z dedykowanego oprogramowania, np. DAEMON Tools.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Antivirus Live CDAntivirus Live CD 32.0-0.102.0
Wersja stabilna
213.08 MB | 2020-02-01

Ilość pobrań: 570 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
Antivirus Live CD
avatararrow
~Merczan | 2015.08.21 17:43
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jaki silnik skanujący to cudo posiada?
clamav czy coś lepszego...
Antivirus Live CD 13.0-0.98.7