w
googluj

SecureAPlus 6.7.3


SecureAPlus to darmowy program zwiększający bezpieczeństwo użytkownika Internetu, którego praca polega nie tylko na wyszukiwaniu malware na dyskach komputera, ale poprzez analizę wpisów tych aplikacji, również na zapobieganiu nowych instalacji szkodliwych programów. Narzędzie jest przy tym proste w obsłudze i nie wymaga dużego wkładu użytkownika w swoją pracę. Niestety jest również stosunkowo wymagające wobec zasobów komputera (głównie ilości pamięci operacyjnej).

Program gotowy jest do pracy praktycznie zaraz po instalacji. Możemy jednak zagłębić się w jego ustawienia, aby dostosować niektóre funkcje do naszych preferencji. Opcje obejmują między innymi możliwość aktywacji skanowania w czasie rzeczywistym, definiowanie sposobu aktualizacji bazy szkodliwego oprogramowania oraz tworzenie list wyjątków, które nie mają podlegać kontroli przez program.

Przydatna może okazać się wygodna opcja wyłączenia kontroli wszystkich aplikacji przez zadany czas od momentu aktywacji. Możliwość ta dostępna jest z poziomu menu kontekstowego dostępnego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonie aktywności programu na pasku zadań systemu. Do wyboru mamy opcję 5 lub 30 minut bądź też całkowitą dezaktywację do kolejnego uruchomienia systemu.

Uwaga!
Darmowa licencja musi być odnawiana co rok.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (48 głosów)

Strefa Download programu
SecureAPlusSecureAPlus 6.7.3
Wersja stabilna
305.08 MB | 2022-04-08

Ilość pobrań: 3750 | W tym miesiącu: 27 | W poprzednim miesiącu: 17

Komentarze (3)
SecureAPlus
avatararrow
~Ami34 | 2017.01.18 21:08
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
SecureAPlus czasem się zacina przy skanowaniu. No a ogólnie może być.
SecureAPlus 4.5.0
avatararrow
~AAA | 2016.06.29 16:29
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
SecureAPlus rzeczywiście nieźle spełnia swoją rolę. Dlaczego więc usunąłem go jeszcze tego samego dnia, po paru godzinach użytkowania? Potwierdziło się (niezwykle trafne i zapewne, jak moje, oparte na doświadczeniu) spostrzeżenie, że program ten pochłania bardzo dużo pamięci operacyjnej i innych zasobów systemowych. Być może zbyt niecierpliwy też byłem (bo wymagało to chyba spokojnej konfiguracji), spostrzegłszy, że SecureAPlus nie pozwala mi uruchomić żadnego programu z mojego narzędziowego pendrive'a, deklarując, że nie są one "prawdziwymi" programami do Windows. Czarę goryczy przelało jego nieustanne wtrącanie się w działanie innych starych, sprawdzonych programów, np. MS Worda. Uprzedzam jednak, że jego odinstalowanie - jak zresztą każdego "mocnego", to znaczy wdzierającego się głęboko w system antywirusa - nie było łatwe. Ostatecznie musiałem przywrócić cały system do stanu sprzed instalacji. By dopiero wtedy odetchnąć z ulgą... Ku przestrodze, zwłaszcza dla takich jak ja sam "entuzjastów" nowych programów!
SecureAPlus 4.2.4
avatararrow
~pj.seniorek | 2016.05.09 11:17
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Programik jest okeyowy; problemem może być objętość sofciny... ale, czego nie robi się dla ochrony systemka. Pozdrawiam.... MATi... Ciebie również.........
SecureAPlus 4.2.2