w
googluj
pl

Xvirus Personal Guard 7.0.5.0


Xvirus Personal Guard to program antywirusowy, który na bieżąco zabezpiecza nasz komputer przed wszelkim szkodliwym oprogramowaniem (malware), ale nie tylko – skanuje również podpinane do komputera pamięci przenośne. Pozwala przy tym skorzystać z kilku ustawień, na przykład ograniczenia maksymalnego rozmiaru pliku, który zostanie poddany skanowaniu. To rozwiązanie może okazać się przydatne w szczególności w sytuacjach, kiedy dysponujemy wolniejszym sprzętem i analizowanie kodu większych plików mogłoby w praktyce uniemożliwić sprawne korzystanie z komputera (choć oczywiście nie należy zapominać, iż pominięcie skanowania większych plików tworzy lukę w systemie bezpieczeństwa).

Na co dzień, dla mniej wymagających użytkowników, aplikacja jest jednak ciekawą propozycją darmowego rozwiązania antywirusowego, które dość sprawnie radzi sobie z bieżącymi zagrożeniami. Wygodnie funkcjonuje również opcja skanowania na żądanie, która w przeciwieństwie do większości innych tego typu programów, nie daje użytkownikowi swobodnego wyboru dotyczącego zakresu tej operacji (skanowanie po prostu uruchamiamy i czekamy na wyniki). Nie mając jednoznacznej informacji o tym, jakie obszary komputera są analizowane, trudno definitywnie określić, czy czas, który aplikacja potrzebuje na tę operację jest krótki – wydaje się raczej średni.

Koniec końców mamy do czynienia z darmowym programem ochrony komputera, który oferuje kilka ciekawych rozwiązań, wygodny w obsłudze, polskojęzyczny interfejs oraz brak natłoku opcji w ustawieniach, które mogłyby przytłoczyć mniej doświadczonych oraz mniej wymagających użytkowników, a przecież do takich osób w szczególności kierowana jest ta propozycja.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (10 głosów)

Strefa Download programu
Xvirus Personal GuardXvirus Personal Guard 7.0.5.0
Wersja stabilna
2.84 MB | 2017-06-05

Ilość pobrań: 1001 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (2)
Xvirus Personal Guard
avatararrow
~zbig | 2016.07.08 15:46
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
właśnie testuje tego av. pierwsze zastrzeżenie: nie skanuje plików nie będących w folderze, więcej, nie widzi takich plików przy wyborze skanowania. to poważny błąd. drugie zastrzeżenie: przy wyłączeniu skanowania portu usb zostaje wyłączona ochrona rezydentna. to bardzo poważny błąd, wszak nie muszę cały czas skanować portu usb kiedy go nie używam a np surfuje tylko po necie. czyżby kolejna dyskwalifikacja kolejnego av?
Xvirus Personal Guard 5.4.1.3
avatararrow
~Jacek | 2015.10.30 11:37
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program podczas skanowania komputera zawiesza się... " Program Xvirus Personal Guard przestał działać" Coś jest nie tak z tym antywirusem???
Xvirus Personal Guard 5.4.1.2