w
googluj

Kompas Antivirus 3.5.0


Kompas Antivirus (funkcjonuje także pod nazwą KompasAV) to prosty program antywirusowy w darmowej wersji, który rozszerza ochronę komputera głównie w zakresie wykrywania oprogramowania szpiegowskiego oraz robaków. Specjalizuje się w rozpoznawaniu trojanów zdalnych (RAT), programów sczytujących ruchy użytkownika, tzw. keyloggerów (związane z wykorzystaniem klawiatury i myszy), jak również innych typów szkodliwego oprogramowania, które podczas przeglądania zasobów Internetu czy pobierania plików mogą przypadkiem zainstalować się na komputerze.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, ponieważ po zainstalowaniu jest od razu gotowy do pracy. Warto dodać, iż w programie nie znajdziemy typowych ustawień, które można by zmodyfikować, by dostosować działanie do własnych upodobań. Jedyne narzędzie, które w zakresie ochrony antywirusowej możemy wykorzystać, to opcja wyłączenia funkcjonowania całego programu, co może okazać się przydatne na przykład w sytuacji, gdy korzystamy z innej aplikacji, przypadkiem blokowanej przez algorytmy Antivirusa. Wśród dodatkowych modułów, które znalazły się w aplikacji znajdziemy między innymi menadżer procesów oraz dodatkowe opcje związane z bezpieczeństwem podczas korzystania z pamięci przenośnych USB (np. możliwość zablokowania uruchamiania automatycznych instalatorów).

W programie nie znajdziemy niestety instrukcji obsługi. Ze względu na niewielkie możliwości konfiguracyjne, program jest godny polecenia tylko jako dodatkowe narzędzie zabezpieczające, a nie jako podstawowy i jedyny antywirus na naszym komputerze.

Wymagania!
Instalator wymaga połączenia internetowego, by pobrać najnowsze aktualizacje bazy danych wirusów.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (8 głosów)

Strefa Download programu
Kompas AntivirusKompas Antivirus 3.5.0
Wersja stabilna
8.85 MB | 2017-04-14

Ilość pobrań: 567 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
Kompas Antivirus
avatararrow
~kuśka | 2017.04.14 18:19
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zadziwiająco skuteczny .Po kilku renomowanych AV znalazł ku mojemu zaskoczeniu kilka wrednych wirusów .Przez dłuższy czas będę go testował. Bardzo prosty w obsłudze . Nie zamula maszyny.
Kompas Antivirus 3.5.0