w
googluj

WinUAE 4.3.0


WinUAE to bardzo zaawansowany emulator komputera Amiga, który umożliwia osobom korzystającym z Windowsa na uruchomienie aplikacji, gier i innych treści dedykowanych właśnie komputerom tego typu. Wśród zgodnych modeli znajdziemy między innymi urządzenia A500, A600, A1000, A1200, A2000, A3000 oraz A4000. Całość jest stosunkowo prosta w obsłudze, choć dostępnych opcji konfiguracyjnych jest całe multum, przez co niektórzy mogą poczuć się zagubieni. Część z nich może nawet okazać się zbędna z punktu widzenia potrzeb użytkownika, tak czy inaczej lista możliwości jest imponująca.

Mając na uwadze, iż samo działanie emulatora jest analogiczne do wielu innych aplikacji tego typu (wymaga w zasadzie jedynie zapewnienia odpowiedniego “ROM-a” i wgranie go poprzez ustawienia), skupimy się na przedstawieniu specyfiki opcji, które dostępne są w ustawieniach. Preferencje uruchamiane są bezpośrednio przy włączaniu programu, ale można je również wyświetlić na żądanie podczas pracy emulatora, stosując do tego przycisk F12. Wszystkie opcje ustawień zostały zorganizowane w formie struktury drzewiastej, dzięki czemu można łatwiej się po niej poruszać. Osobno dostępna jest szybka konfiguracja, zarządzanie ścieżkami oraz symulowanie sprzętu.

Każdy z elementów ustawień (a jest ich kilkadziesiąt), kryje pod sobą wiele opcji, które w bardzo szczegółowy sposób umożliwiają dostosowanie działania emulatora do potrzeb użytkownika lub konkretnego programu. Do ciekawszych z nich należy zaliczyć m.in. automatyczną adaptację ustawień do konkretnego typu komputera Amiga, zarządzanie pamięcią operacyjną, sztuczną zmianę prędkości wirtualnego „sprzętu” komputerowego, mapowanie przycisków zewnętrznych kontrolerów, symulowanie ekranów o niskiej rozdzielczości i rozpiętości tonalnej oraz zarządzanie rozszerzeniami obsługiwanych plików ROM.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (10 głosów)

Strefa Download programu
WinUAEWinUAE 4.3.0
Wersja stabilna 32-bitowa
7 MB | 2019-12-23
WinUAE 4.3.0
Wersja stabilna 64-bitowa
8.31 MB | 2019-12-23

Ilość pobrań: 976 | W tym miesiącu: 42 | W poprzednim miesiącu: 52

Komentarze (0)
WinUAE