w
googluj
pl

VICE 3.1


VICE (Versatile Commodore Emulator) – zestaw emulatorów uruchamiających aplikacje stworzone na komputery 8-bitowe, takie jak C64, C64DTV, C128, VIC20, większość modeli PET, PLUS4 oraz CBM-II (C610). W pobieranej paczce, każdy z nich jest osobną aplikacją, można więc korzystać z nich równocześnie. Wszystkie cechują się wieloma opcjami oraz czytelną obsługą, co zawdzięczamy również dobrze stworzonemu spolszczeniu. Cały pakiet rozwijany jest w ramach licencji o otwartym kodzie, dzięki czemu z jednej strony można spodziewać się wielu innowacyjnych rozwiązań płynących od wielu programistów, natomiast z drugiej, niekoniecznie regularnie ukazujących się uaktualnień oraz sporadycznych błędów.

Uruchamianie dowolnego symulatora jest bardzo proste i w pierwszym kroku sprowadza się do dwukrotnego kliknięcia na jego ikonie (ikonki przyporządkowane kolejnym modelom symulowanych komputerów widoczne są w głównym katalogu po rozpakowaniu pobieranego archiwum). Po uruchomieniu program się automatycznie konfiguruje i ostatecznie pokazuje ekran startowy. Na tym etapie nie należy się niecierpliwić, ponieważ czasem uruchamianie zajmuje nawet kilkadziesiąt sekund, mimo, iż obecny sprzęt jest przecież nieporównywalnie bardziej wydajny (opóźnienie wynika z konieczności zastosowania odpowiednich mechanizmów wirtualizacji).

Uruchamianie konkretnych funkcji, ROM-ów i programów, a także konfiguracja środowiska, odbywają się z poziomu górnego, „klasycznego” paska narzędzi. W testowanej przez nas edycji programu, jego opcje zostały bezbłędnie przetłumaczone na język polski, ułatwiając tym samym obsługę osobom bez znajomości języka angielskiego. Program wart jest polecenia, jeśli szukamy sprawnie działającego emulatora któregoś z komputerów wymienionych na wstępie.

Uwaga!
• Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.
• Aplikacja wydana została również na wiele innych platform, w tym Unix, MS-DOS, OS/2, Mac OS X, Amiga, Dingoo (szczegóły na stronie producenta).

Spolszczenie!
Język polski interfejsu ustawiamy w zakładce „Language” na górnym pasku narzędzi.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
VICEVICE 3.1
Wersja stabilna 32-bitowa
17.23 MB | 2017-06-03
VICE 3.1
Wersja stabilna 64-bitowa
9.46 MB | 2017-06-03

Ilość pobrań: 322 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
VICE