w
googluj

Microsoft Visual Studio Emulator for Android 1.0.50813.2


Microsoft Visual Studio Emulator for Android – pulpitowy emulator systemu mobilnego Android w formie symulacji jednej z kilku wersji systemu, na różnego rodzaju urządzeniach (tabletach lub smartfonach o różnej przekątnej ekranu kilku wiodących producentów). Choć, zgodnie z nazwą, poprawnie współpracuje z tytułowym kombajnem programistycznym Microsoft Visual Studio, nie jest to wymagany do jego działania program. Emulator poradzi sobie sprawnie we współpracy z każdym innym środowiskiem, które obsługuje ADB (mostek debugowania Androida), zatem między innymi z Eclipse ADT oraz Android Studio, a także jako całkowicie niezależna aplikacja – wystarczy wskazać plik .APK z programem Androida, który ma zostać uruchomiony przy użyciu emulatora.

Program cechuje się kilkoma bardzo wygodnymi i przydatnymi z punktu widzenia programisty rozwiązaniami. Producent wyposażył go w możliwość symulowania działania większości (o ile nie wszystkich) czujników, w które wyposażone są emulowane urządzenia. Mowa tu między innymi o wirtualnym obracaniu „fizycznego” urządzenia, ale nie tylko na boki, bo również w dowolnym innym kierunku, co odbywa się na trójwymiarowej wizualizacji, pozorowaniu położenia (dowolnego miejsca na świecie), czy też symulacji poziomu naładowania baterii.

Wszystkie uruchamiane maszyny wirtualne mogą pracować w oparciu o kilka wersji Androida (podczas tworzenia niniejszej recenzji najnowszy obsługiwany system to Android 5.1.1, a więc API poziomu 22). Dostępnych jest też wiele urządzeń: po zainstalowaniu programu do dyspozycji mamy tylko kilka z nich, wykorzystanie pozostałych jest darmowe, ale wymaga pobrania dodatkowych plików, co wydłuża czas pierwszego uruchomienia.

Wymagania!
Do działania niezbędna jest obsługa funkcji Hyper-V przez nasz system/sprzęt.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft Visual Studio Emulator for Android



Microsoft Visual Studio Emulator for... 1.0.50813.2
Wersja stabilna
41.88 MB | 2015-09-07

Ilość pobrań: 227 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Microsoft Visual Studio Emulator for Android